Baldur's Gate 3 ze świetnym wynikiem. Dyrektor wydawniczy Larian Studios zdradza liczbę graczy

Patrycja Pietrowska
2024/02/26 08:30
0
0

Michael Douse, dyrektor wydawniczy Larian Studios, zdradza liczbę graczy Baldur’s Gate 3.

Jak niedawno ujawnił na platformie X (dawny Twitter) dyrektor wydawniczy Larian Studios, zespół deweloperów pracuje nad wprowadzeniem modów do Baldur’s Gate 3 – również na konsole. To jednak nie koniec ciekawych informacji, jakie ukazały się w związku z popularnym RPG w mediach społecznościowych. Michael Douse zdradził bowiem wysoką liczbę graczy Baldur’s Gate 3.

Baldur's Gate 3 ze świetnym wynikiem. Dyrektor wydawniczy Larian Studios zdradza liczbę graczy

Dyrektor wydawniczy Larian Studios mówi o liczbie graczy Baldur’s Gate 3

W ramach rozmowy o oficjalnym wsparciu dla modów w Baldur’s Gate 3 w mediach społecznościowych Michael Douse przekazał również informację o liczbie graczy, która sięgnęła po RPG. Jak podaje dyrektor wydawniczy Larian Studios, uznany tytuł osiągnął „znacznie ponad dziesięć” milionów graczy w „bardzo krótkim czasie”. Według Douse’a taki wynik wpływa również na to, że rozmowy o modach stają się bardziej złożone i „zagmatwane”.
Przy okazji warto zaznaczyć, że zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB w ciągu ostatnich 24. godzin w Baldur’s Gate 3 bawiło się jednocześnie nawet 169 tysięcy osób. Produkcja nie traci na popularności, a aż 96% użytkowników platformy Valve ocenia tytuł pozytywnie.
Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutował 3 sierpnia 2023 roku. RPG jest dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Twórcy regularnie udostępniają kolejne hotfixy i aktualizacje, a ostatnie poprawki trafiły do gry kilka dni temu.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!