Balatro, niespodziewany hit Steama, osiągnął kolejny sprzedażowy kamień milowy

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/18 17:15
0
0

Balatro, czyli pokerowy roguelike i zarazem niespodziewany hit Steama, osiągnął kolejny sprzedażowy kamień milowy.

Pod koniec lutego bieżącego roku informowaliśmy Was o niespodziewanym sukcesie gry Balatro, czyli pokerowego roguelike’a, który zawładnął platformą Steam. Produkcja dość szybko osiągnęła aż 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, ale – jak nietrudno się domyślić – na tym się nie skończyło. Jak podaje serwis Video Games Chronicle, teraz deweloper LocalThunk wspólnie z wydawcą PlayStack poinformowali o kolejnym kamieniu milowym w kwestii sprzedaży swojego tytułu.

Balatro, niespodziewany hit Steama, osiągnął kolejny sprzedażowy kamień milowy

Balatro z kolejnym sprzedażowym kamieniem milowym

Na oficjalnym profilu gry na Twitterze/X udostępniono wpis, w którym poinformowano, że Balatro trafiło już do miliona nabywców. Tak o sukcesie wypowiedział się szef PlayStack, Harvey Elliott:

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie i entuzjazm graczy z całego świata. Sukces gry jest świadectwem jakości oraz kreatywności, jaką może zapewnić sektor niezależny, udowadniając, że nawet w niepewnych czasach innowacyjne gry mogą się rozwijać. Składamy najszczersze podziękowania każdemu graczowi, który dołączył do nas w tej przygodzie.

Deweloper – LocalThunk – powiedział natomiast:

Jestem bardzo wdzięczny wszystkim graczom i osobom, dzięki którym to się stało. Wciąż nie mogę pojąć reakcji na tę grę i cieszę się, że tak wiele osób mogło bawić się moim śmiesznym dziełem. Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować swoją pasję jako karierę. Dziękuję Wam!

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Balatro jest dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!