Avatar 4 zostanie opóźniony? James Cameron nie ma dobrych wieści

Radosław Krajewski
2022/12/30 16:00
0
0

Przerwa między trzecią a czwartą częścią może być dłuższa.

Avatar: Istota wody od dwóch tygodni święci triumfy w kinach na całym świecie. Trzy dni temu film przekroczył miliard globalnych wpływów, obecnie stając się drugim najbardziej dochodowym filmem 2022 roku po Top Gun: Maverick. Wszystko wskazuje na to, że James Cameron nie musi obawiać się o przyszłość serii i może spokojnie pracować nad kolejnymi odsłonami. Trzecia część jest już w postprodukcji, a prace nad czwartą odsłoną trwają już od kilku miesięcy. Ale jak ujawnił reżyser w jednym z wywiadów, na premierę Avatara 4 będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Avatar 4 zostanie opóźniony? James Cameron nie ma dobrych wieści

Avatar 4 zostanie opóźniony?

Czwarta część Avatara ma zaplanowaną datę premiery na 18 grudnia 2026 roku, czyli dwa lata po kinowym debiucie trzeciej części. W rozmowie z The Wrap James Cameron powiedział, że prace nad filmami przebiegają sprawnie, ale jednocześnie wyznał, że na czwartą odsłonę będziemy musieli poczekać trzy lata, czyli do 2027 roku.

Wiemy dokładnie, co robimy. Wiemy, jakie będą te filmy. Musimy tylko przejść przez proces ich tworzenia. Za dwa lata wychodzi Avatar 3. Idealnie, może trzy lata później pojawi się Avatar 4. A kilka lat później premierę będzie miał Avatar 5. Więc nie będziemy oddaleni od rynku.

GramTV przedstawia:

Plan wypuszczania kolejnych części Avatara co dwa lata może więc nie zostać zrealizowany. Na razie jest jednak za wcześnie, aby Disney informował o jakichkolwiek zmianach w kalendarzu premier dotyczącym serii Avatar.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!