Avatar 2 porównany z Avatarem. Jak zmieniły się efekty specjalne przez 13 lat?

Radosław Krajewski
2022/05/10 12:50

Porównanie pokazuje siłę pierwszej części serii.

Disney zakończył niezwykle długi okres oczekiwania na pierwszy zwiastun Avatara 2, który wczoraj wreszcie pojawił się w sieci. Materiał zaprezentował barwny i różnorodny świat Pandory, a także starych bohaterów i zupełnie nowych Na’vi. Twórcy wykorzystali ciekawy zabieg i sekwencja scen jest bardzo zbliżona do tej ze zwiastuna pierwszej części serii. Tym samym w sieci nie brakuje już bezpośrednich porównań obu odsłon Avatara.

Poniższe zestawienie udowadnia, że pierwsza część pomimo 13 lat wciąż wygląda bardzo dobrze. Różnice w porównaniu do Avatara 2 są więc subtelniejsze, niż można było oczekiwać. Nadchodzący film Jamesa Camerona może pochwalić się lepszym oświetleniem, a także większą szczegółowością otoczenia. Dodatkowo duża część filmu będzie rozgrywać się pod wodą, co w 2009 roku byłoby trudne do zrealizowania. Sami zobaczcie, jak wypada porównanie obu filmów.

GramTV przedstawia:

Avatar: Istota wody zadebiutuje w polskich kinach 16 grudnia bieżącego roku. Wcześniej, bo już 23 września w kinach ponownie pojawi się pierwsza część w zremasterowanej wersji.

Komentarze
1
FromSky
Gramowicz
10/05/2022 17:33

Wcale nie wygląda lepiej, w nowym nie ma świecącej dżungli, filmy mogło by równie dobrze dzielić 2 lata a nie 12, inna sprawa że pierwszy Avatar był najlepiej zarabiającym filmem i myślą że to się powtórzy ale poza efektami to fabularnie nie ma on startu do Avengers End Game bez tylu wyrazistych postaci i rozbudowanych wątków