Ubisoft reaguje na reklamy Mirage w grach Assassin's Creed. To "błąd techniczny"

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/24 17:00
3
0

Przedstawiciele francuskiej korporacji twierdzą, że pojawianie się reklam w trakcie rozgrywki w Assassin’s Creed: Odyssey i Origins to wina „błędu technicznego”.

Nieco wcześniej informowaliśmy Was o dość kontrowersyjnych reklamach gry Assassin’s Creed: Mirage, które zaczęły pojawiać się w innych odsłonach serii: Odyssey oraz Origins. Jak podaje serwis The Verge, francuska korporacja postanowiła odnieść się do ostrej krytyki tychże reklam – tyle że społeczności raczej nie spodoba się odpowiedź Ubisoftu.

Ubisoft reaguje na reklamy Mirage w grach Assassin's Creed. To

Ubisoft komentuje sprawę reklam w grach Assassin’s Creed

W oświadczeniu dla redakcji wspomnianego portalu rzecznik firmy, Fabien Darrigues, przyznał, że reklamy są wynikiem „błędu technicznego”:

Zostaliśmy poinformowani, że niektórzy gracze napotkali wczoraj wyskakujące reklamy podczas grania w niektóre tytuły Assassin's Creed. Było to wynikiem błędu technicznego, którym zajęliśmy się, gdy tylko dowiedzieliśmy się o problemie.

GramTV przedstawia:

Nie wyjaśniono jednak natury tego błędu, ale ciężko sobie wyobrazić, żeby gra nagle stwierdziła, aby samodzielnie dodać wyskakujące reklamy z okazji Czarnego Piątku (dokładnie w okresie, w którym wszelkie tego typu promocje startują). Logiczny scenariusz zakłada bowiem, iż ktoś w Ubisofcie zakodował to w grze specjalnie na wyprzedaż w bieżącym tygodniu. Nie wiemy jednak, czy miał to być tylko test, który „przez przypadek” został upubliczniony, czy może w firmie były faktyczne plany wprowadzenia czegoś takiego.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Mirage zadebiutowało na rynku 12 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
25/11/2023 10:27
swgs napisał:

Czyli dzieci biorą się przez przypadek? Wynika z tego, że i ty jesteś wynikiem przypadku.

Chyba sobie kpisz z tym pytaniem :-) Antykoncepcja nie działa w 100%. Dlatego zawsze powtarzam sławne słowa Billa Burra. Bycie rodzicem to nic trudnego bo zostanie rodzicem jest łatwiejsze niż zamówienie pizzy. Nikt nigdy nie zamówił pizzy przez przypadek. 

Zwracam uwagę że takich pokazów reklamowych nikt na 100% nie zaprogramował przez przypadek. Więc Ubisoft kłamie. Dodatkowo tego typu parszywe praktyki to jest coś czego spodziewał bym się po Ubisofcie podobnie jak XP boostów w grze single player. Co również robią. 

swgs
Gramowicz
24/11/2023 22:55
dariuszp napisał:

Ktoś z Was kiedyś dodał reklamy do programu przez przypadek? Programowanie to nie seks. Gość opowiada bzdury.

Czyli dzieci biorą się przez przypadek? Wynika z tego, że i ty jesteś wynikiem przypadku.

dariuszp
Gramowicz
24/11/2023 17:08

Ktoś z Was kiedyś dodał reklamy do programu przez przypadek? Programowanie to nie seks. Gość opowiada bzdury.
Trwa Wczytywanie