Arnold Schwarzenegger: filmy Terminator przepowiedziały przyszłość

Krzysztof Żołyński
2023/07/03 21:15
0
0

Arnold Schwarzenegger jest przekonany, że James Cameron zadziałał jak wizjoner i po prostu przewidział rozwój sztucznej inteligencji w filmach o Terminatorze.

Schwarzenegger komplementował wizję i pracę Jamesa Camerona, który z pewnością jest także ojcem jego sukcesu. Gwiazdor kina akcji nie kryje szacunku dla reżysera, jego dokonań, wizji i tego, że w czasach kiedy technologie, jak choćby sztuczna inteligencja były w zasadzie science-fiction i dopiero teraz się materializują, a seria filmów o Terminatorze towarzyszyła temu procesowi, pokazując, co może się wydarzyć.

Arnold Schwarzenegger: filmy Terminator przepowiedziały przyszłość

Dzisiaj wszyscy się tego boją i zastanawiają się dokąd nas to zaprowadzi, a w tym filmie, w Terminatorze, mówimy o maszynach, które stają się samoświadome i przejmują kontrolę. W ciągu dziesięcioleci stało się to rzeczywistością. Więc to już nie jest fantazja ani futurystyka. Jest tutaj i dzisiaj. I oto jest niezwykła wizja Jima Camerona.

Cameron ujawnił niedawno, że pracuje nad kolejnym filmem o Terminatorze i czeka jak się rozwinie sztuczna inteligencja oraz jak zaadoptuje ją ludzkość, gdyż będzie ona bardzo istotnym składnikiem nowego widowiska.

James Cameron przewidział rozwój sztucznej inteligencji

Schwarzenegger odniósł się niedawno również do przyszłości serii Terminator, ujawniając, że nie będzie już jej częścią.

GramTV przedstawia:

Franczyza nie jest skończona. To ja skończyłem. Dostałem jasną wiadomość, że świat chce iść naprzód z innym tematem, jeśli chodzi o Terminatora. Był on dużej mierze odpowiedzialny za mój sukces, więc zawsze patrzyłem na ten film z dużym sentymentem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!