Apple od lat potajemnie pracuje nad rywalem ChatGPT

Krzysztof Żołyński
2023/08/06 12:30
0
0

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, właśnie ujawnił, że firma „od lat” pracuje nad narzędziami generatywnej sztucznej inteligencji.

Niespodziewane ogłoszenie sugeruje, że Apple może uruchomić rywala ChatGPT – rzekomo nazwanego „Apple GPT” – wcześniej niż ktokolwiek się spodziewał.

Apple od lat potajemnie pracuje nad rywalem ChatGPT

Informacja pojawiła się w wywiadzie dla agencji Reuters po raporcie o zarobkach Apple za trzeci kwartał. Cook wyjaśnił, że wyższe wydatki na badania i rozwój (R&D) w firmie były częściowo spowodowane zwiększonym naciskiem na generatywną sztuczną inteligencję.

Apple GPT już wkrótce?

Od lat prowadzimy badania w szerokim zakresie technologii sztucznej inteligencji, w tym sztucznej inteligencji generatywnej. Będziemy nadal inwestować i wprowadzać innowacje oraz odpowiedzialnie ulepszać nasze produkty za pomocą tych technologii, aby wzbogacić życie ludzi. Oczywiście dużo inwestujemy i widać to w wydatkach na badania i rozwój.

GramTV przedstawia:

To niezwykle, że Apple omawia swoje plany na przyszłość, gdyż firma znana jest ze szczelnej ochrony swoich pomysłów i produktów. Wygląda na to, że w najbliższym czasie pojawi się chatbot Apple GPT, który stanie do rywalizacji z innymi istniejącymi i przyszłymi rozwiązaniami.

Fakt, że Apple od lat pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją – i że Tim Cook uważa, że teraz jest właściwy czas, aby ujawnić światu nowiny – sugeruje, że Apple GPT może być na zaawansowanym etapie rozwoju.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!