Alan Wake 2 to najszybciej sprzedająca się gra Remedy. Znamy oficjalny wynik

Mikołaj Ciesielski
2024/02/16 09:55
0
0

Fińskie studio pochwaliło się wynikami sprzedaży kontynuacji przygód Alana Wake’a.

Pod koniec stycznia Alan Wake 2 doczekał się nowej aktualizacji, która wprowadziła wyczekiwane przez część graczy funkcje. Tymczasem Remedy Entertainment podzieliło się kolejną ważną informacją na temat wspomnianej produkcji. Fińskie studio ujawniło bowiem oficjalne wyniki sprzedaży kontynuacji przygód Alana Wake’a.

Alan Wake 2 to najszybciej sprzedająca się gra Remedy. Znamy oficjalny wynik

Alan Wake 2 sukcesem. Remedy Entertainment ujawnia wyniki sprzedaży

W komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie studia Remedy Entertainment poinformowano, że Alan Wake 2 może pochwalić się sprzedażą na poziomie 1,3 miliona egzemplarzy. Fiński studio dodaje, że do końca grudnia 2023 roku po wspomnianą produkcję sięgnęło milion graczy. Od początku stycznia do początku lutego sprzedano natomiast 300 tysięcy sztuk kontynuacji przygód Alana Wake’a.

Alan Wake 2 jest więc najszybciej sprzedającą się grą w historii Remedy Entertainment. Deweloperzy nie kryją zadowolenia z wyników osiągniętych przez wspomnianą produkcję. Tero Virtala – dyrektor generalny fińskiego studia – poinformował również, że koszty rozwoju i marketingu kontynuacji przygód Alana Wake’a zwróciły się już w „znacznej części”.

Virtala informuje także, że udana premiera gry Alan Wake 2 wpłynęła pozytywnie na nadchodzące projekty studia, czyli Condor, Control 2 oraz remake Max Payne 1 i 2. Prace nad wymienionymi tytułami „nabrały tempa”, dzięki wsparciu deweloperów odpowiedzialnych dotychczas za produkcje kontynuacji przygód Alana Wake’a. Dyrektor generalny Remedy Entertainment spodziewa się, że wspomniane tytuły osiągną w tym roku „kolejne etapy rozwoju”.

GramTV przedstawia:

Obecnie mamy dwie uznane marki: Control i Alan Wake, które są ze sobą połączone poprzez Remedy Connected Universe. Rozwój i rozbudowa tych franczyz będzie kluczową częścią naszej przyszłości – podsumował Virtala.

Na koniec przypomnijmy, że gra Alan Wake 2 dostępna jest na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia Remedy Entertainment, to zapraszamy Was do lektury: Alan Wake 2 – recenzja. Horror znakomity, ale nie idealny.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!