Alaloth: Champions of the Four Kingdoms – dobrze zapowiadające się RPG z datą premiery

Smolak
2022/06/14 08:00
0
0

Mieliśmy już okazję wziąć udział w pokazie gry. Produkcja przypomina mieszankę Baldur’s Gate i Diablo. Wkrótce przekonamy się, jak wypadnie w praktyce.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms to propozycja od ekipy Gamera Interactive. Na etapie produkcyjnym deweloperom przytrafiło się sporo zawirowań, ale wygląda na to, że już są na właściwych torach. Twórcy ogłosili datę premiery, która wypada 30 czerwca. Należy zaznaczyć jednak, że gra wyląduje w steamowym inkubatorze Early Access. Jak możemy przeczytać w opisie projektu, ma w nim spędzić około roku.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms – dobrze zapowiadające się RPG z datą premiery

Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony premierą we wczesnym dostępie, gdyż w trakcie pokazu Alaloth: Champions of the Four Kingdoms prezentowało się naprawdę solidnie, a gra sprawiała wrażenie niemalże skończonej. Zwróciłem jednak uwagę na to, że projekt sprawiał wrażenie ogromnego i pełnego zawartości. Najwyraźniej twórcy potrzebują więcej czasu i trochę pomocy od graczy, by całość doszlifować, szczególnie pod względem balansu i stabilności.

„Produkcja Gamera Interactive nie jest jednak typowym izometrycznym erpegiem, który utrzyma nas przed ekranem rozbudowanymi dialogami, wielowątkowymi zadaniami, czy trudnymi wyborami moralnymi. Ekipa włoskiego studia w tym wypadku postawiła na akcję, tym samym mocno skupiając się na systemie walki. Może on przywodzić na myśl połączenie Diablo z przedstawicielami gatunku soulslike. Nie znajdziemy tu więc taktycznej pauzy, a konieczność główkowania nad kolejnymi turami zastąpiono bardziej zręcznościowymi rozwiązaniami” – czytamy we fragmencie z naszych wrażeń.

GramTV przedstawia:

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms to tytuł, który przyciągnął moją uwagę i z chęcią go przetestuję. Produkcja wrzuci nas do otwartego, żyjącego własnym tempem świata, w którym gracz podejmie się zadania pokonania tytułowego mrocznego boga. Twórcy obiecują dużą różnorodność w wyborach na poszczególnych etapach rozgrywki, co sprawi, że każde z podejść będzie inne. Zachęcam do zapoznania się z naszymi wrażeniami z pokazu gry.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!