AdeptiCon 2023: 10 Edycja Warhammer 40 000 zapowiedziana oficjalnie!

AJ
2023/03/24 18:15
1
2

Pokazano zwiastun, nowe modele i uproszczone zasady

Plotki okazały się prawdziwe! Największą zapowiedzią tegorocznego Adepticon (jednego z większych konwentów poświęconym grom bitewnym, odbywającego się w miejscowości Schaumburg niedaleko Chicago) okazała się 10 edycja dla najpopularniejszej gry bitewnej na świecie - Warhammer 40 000. Po 3 latach, Games Workshop odchodzi od aktualnej wersji gry. Ogłoszeniu temu towarzyszy w pełni animowany zwiastun.

Gigantyczny News dla fanów Warhammera 40 000

Gigantyczny News dla fanów Warhammera 40 000, AdeptiCon 2023: 10 Edycja Warhammer 40 000 zapowiedziana oficjalnie!


Narratorem zwiastuna jest sam Regent Imperium Ludzkości Roboute Guilliman, jeden z dwóch aktywnych Prymarchów Kosmicznych Marines lojalnych Bogowi-Imperatorowi. Jego ton wskazuje, że w świecie, w którym trwa jedynie wojna – jest tylko gorzej. Lecz nie tylko jego nastrój i słowa to obrazują…

W brutalnym starciu, pełnym potężnych salw z bolterów oraz ultra-wisceralnych ran od szponów krwiożerczych obcych, siły Kosmicznych Marines z Zakonu Ultramarines mają o wiele ciężej niż zwykle, straty w tym nowym konflikcie są równie dogłębne, co rany, jakie zostawiają ataki przerażających Tyranidów. Sytuacje jest tak dramatyczna, iż siły imperialne muszą skorzystać ze swoich najcięższych dział.

GramTV przedstawia:

Oprócz zwiastuna, fani którzy oglądali zapowiedzi w ramach AdeptiCon 2023 mogli się dowiedzieć o nowym zwrocie fabularnym, nowych modelach oraz nadchodzącym reworku zasad. Jest na co czekać! Znamy również ogólną datę premiery – będą to wakacje tego roku.


Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
24/03/2023 19:29

Fajowe. Cieszę się że narracja znowu skupia się na Tyranidach. Co ciekawe, duża rewolucję przejdą też same zasady gry - mają być mocno uproszczone (w sensie ilości, nie głębi), a wszystkie datasheety mają być przebudowane i na początku dostępne za darmo dla wszystkich frakcji, co również spowoduje przejście kodeksów ze starszych edycji do lamusa. Ma zmaleć rola codexów (wogóle mają nie być wydawane na początku), właściwie to mają być już chyba tylko repozytoriami fluff-u (coś tam piszą że wrócą dopiero później). Szczerze mówiąc jako ktoś kto lubi fluff, wolałbym żeby GW po prostu wydawał książki bardziej skupione na narracji uniwersum W40k.

Ale zasadniczo tego chcieli gracze - od dawna prosili żeby nie uzależniać dodawania nowych zasad od wydawania kolejnych książek.