Microsoft potwierdza zakup Bethesdy. Nowe gry w Game Passie i ekskluzywne tytuły

Radosław Krajewski
2021/03/09 16:20
7
0

Microsoft oficjalnie potwierdził finalizację kupna ZeniMax Media, do której należy Bethesda.

Microsoft potwierdza zakup Bethesdy. Nowe gry w Game Passie i ekskluzywne tytułyNiecałe pół roku musieliśmy czekać na oficjalne ogłoszenie, że wszystkie zespoły ZeniMax Media, a więc również Bethesda, należą do rodziny Microsoftu. Informacja została właśnie ogłoszona i Gigant z Redmond powitał Bethesdę, a także siedem innych studiów deweloperskich w swoich szeregach. Szef Xboksa przyznał, że to ekscytujący dzień dla ich marki i cieszy się, że mogą rozpocząć współpracę, aby dostarczyć jak najwięcej gier.

Na konkretne szczegóły będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już teraz Spencer zdradził, że posiadacze PlayStation 5 mogą martwić się tym przejęciem, gdyż zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, niektóre nowe produkcje będą dostępne wyłącznie na konsolach Xbox oraz komputerach osobistych.

To kolejny krok w budowaniu wiodącego w branży zespołu deweloperów, produkujących gry, do czego zobowiązaliśmy się wobec naszej społeczności Xbox. Po dołączeniu zespołów Bethesdy, gracze powinni wiedzieć, że konsole Xbox, komputery PC i Game Pass będą najlepszym miejscem do poznania nowych gier studia, w tym niektórych nowych tytułów w przyszłości, które będą dostępne wyłącznie dla graczy Xbox i PC.

GramTV przedstawia:

Microsoft nie zamierza ingerować w kreatywność Bethesdy, dlatego obiecują, że studio nadal będzie tworzyć takie gry, jak zawsze. Nowy deweloper w portfolio Microsoftu ma „rozumieć potencjał Xbox Game Pass”. Dlatego też pod koniec tego tygodnia do usługi trafią kolejne produkcje Bethesdy. Niestety nie podano jakie, ale więcej szczegółów mamy poznać już niebawem.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
7
Silverburg
Gramowicz
10/03/2021 09:54

Nie jest to nowa, aczkolwiek jest to nadal smutna wiadomość. Może nie zobaczymy tego od razu, ale Sony nie pozostanie MS dłużne. Może się okazać, że niektóre gry, na które liczą pecetowi gracze (np: Remave FF7, czy Ghost of Tushima), mogą się nigdy na PC nie ukazać.

Astaldur
Gramowicz
10/03/2021 01:39

No zobaczymy... Oby nie powtórzyła się sytuacja z Lionheadem. Raczej na Linuxa gry Bethesdy nie będą już wychodziły :P...

Headbangerr
Gramowicz
09/03/2021 21:05
fenr1r napisał:

"gry Bethesda to i tak zbugowane gónwo, 

Nie wszystkie i nie każdemu to przeszkadza kochać TES i Fallout.

a sony ma najlepsze exy, 

Raczej czasowe exy ;) i jakie konkretnie na PS5 obecnie?

a reszta to szmira, i w ogóle kto gra Dooma".  

Nikt. Zupełnie nikt.

Albo nie wiem, odpalą te gry na PC? 

...którego nie każdy posiada.

O ile do 2025 będzie dało się kupić grafikę GeForce'a serii 3000.

Ja już swoją RTX 3080 mam od kilku miesięcy, da się :)
Trwa Wczytywanie