Wiedźmin: Stary Świat z nowymi szczegółami. Zaprezentowano Szkołę Gryfa

Mikołaj Ciesielski
2021/03/06 08:30

Poznajcie kolejnego łowcę potworów z planszowego Wiedźmina.

Wiedźmin: Stary Świat z nowymi szczegółami. Zaprezentowano Szkołę Gryfa

W tym tygodniu autor gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat przybliżył nam szczegóły dotyczące mechaniki budowania talii. Tymczasem wczoraj wydawnictwo Go on Board postanowiło przedstawić historię kolejnego wiedźmińskiego cechu i zaprezentować odpowiadające mu komponenty. Tym razem padło na Szkołę Gryfa.

Szkoła Gryfa! Wiedźmini, którzy do niej należą, zamieszkują twierdzę Kaer Seren, należącą niegdyś do potężnego maga Alzura. Gryfy kierują się kodeksem rycerskimi i wpajają swoim uczniom jego wartości. Ich styl walki łączy w sobie elementy szermierki i magii co sprawia, że w wiedźmińskich kręgach cieszą się sporym szacunkiem. Tylko czy wiedźmin może być rycerzem w lśniącej zbroi?” – czytamy na stronie wydawnictwa Go on Board.

Podobnie jak w przypadku prezentacji Szkoły Kota, Żmii oraz Wilka, tak i tym razem mamy okazję przyjrzeć się figurce kolejnego wiedźmina, a także planszetce gracza, na której znajdziemy m.in. ilustrację przedstawiającą łowcę potworów z cechu Gryfa. Dzięki informacjom tam zawartym poznaliśmy również jego imię – Godryk. Zaprezentowane przez wydawnictwo materiały znajdziecie w galerii załączonej do tej wiadomości.

Przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę i wykonywać interesujące oraz intrygujące zadania. Kampania crowdfundingowa rozpocznie się już w maju na platformie zagramw.to oraz na Kickstarterze. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!