Wiedźmin: Stary Świat ze szczegółami na temat mechaniki budowania talii

Mikołaj Ciesielski
2021/03/03 21:30

Poznajemy kolejne tajniki planszowego Wiedźmina.

Wiedźmin: Stary Świat ze szczegółami na temat mechaniki budowania talii

Po prezentacji Szkoły Wilka oraz przybliżeniu szczegółów na temat bohaterów i rozwoju postaci, twórca gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat, czyli Łukasz „Wookie” Woźniak, postanowił ujawnić więcej konkretów na temat mechaniki budowania talii. Opublikowany materiał dostępny jest w języku angielskim, ale dodano do niego również polskie napisy. Całość znajdziecie na dole tej wiadomości.

Przed końcem swojej tury gracze będą zdobywać nowe karty do swojej talii. Ten moment rozgrywki reprezentuje trening. Jeśli poświęcimy na ten element więcej czasu, to będziemy mogli otrzymać silniejszą kartę. Uczestnicy będą wybierać jedną spośród 6 kart, a każda z nich będzie różnić się typem oraz siłą.

Talia kart służy do trzech celów. Po pierwsze, im więcej kart w decku, tym większa witalność naszej postać. Po drugie, podczas przemierzania planszy, również będziemy korzystać z kart, a każda z nich będzie odpowiadać różnym typom terenu, dlatego należy dobrze zaplanować swoją podróż. Po trzecie, karty będą reprezentować akcje walki. Jak podkreśla sam autor, jest to istotny element każdej talii.

W materiale Łukasz Woźniak opowiedział również nieco więcej na temat tworzenia różnego rodzaju kombinacji za pomocą poszczególnych kart. Warto więc rzucić okiem na przygotowany film, by poznać więcej szczegółów dotyczących walki, a także przyjrzeć się samym kartom, które znajdziemy w pudełku planszowego Wiedźmina.

Przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę i wykonywać interesujące oraz intrygujące zadania. Kampania crowdfundingowa rozpocznie się już w maju na platformie zagramw.to oraz na Kickstarterze. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!