CD Projekt nie radzi sobie na giełdzie? Jest "najtańszy od prawie roku"

Maria Wawrzyniak
2021/03/05 14:45

Najnowsze doniesienia wskazują na bardzo nieciekawą sytuację CD Projektu na giełdzie.

Jak podaje serwis Business Insider, kurs CD Projektu na giełdzie znalazł się najniżej od blisko 12 miesięcy. Zdaniem dziennikarzy negatywny scenariusz zaczął się realizować i raczej nie zanosi się na rychłą poprawę sytuacji, która prezentuje się bardzo marnie. Twórcy między innymi gier Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon weszli w okres spadkowy. Obecnie pojedyncza akcja kosztuje 237 złotych – wystarczy jednak spojrzeć na końcówkę ubiegłego roku, kiedy cena wynosiła 443 złote, czyli prawie o 50 procent więcej. Co więcej, Business Insider przewiduje, że już niedługo pojedyncza akcja CD Projektu będzie kosztować 100 złotych.CD Projekt nie radzi sobie na giełdzie? Jest

Pod koniec stycznia mniej niż tydzień kurs wzrósł z około 250 do ponad 360 zł, czemu towarzyszył wolumen obrotów wyższy nawet niż w czasie załamania po nieudanym debiucie Cyberpunka 2077. Z dzisiejszej perspektywy widać, że najpewniej była to tylko krótkotrwała korekta, której wystąpienie dopuszczaliśmy w grudniu, a która prawdopodobnie była ostatnią okazją do pozbycia się akcji CD Projektu po względnie wysokich cenach.

Wiele problemów z pewnością wynika z niedawnego ataku hakerskiego na serwery CD Projektu, który miał zastopować prace nad Cyberpunkiem na dwa tygodnie. Ponadto obiecywana aktualizacja, która miała pojawić się w ubiegłym miesiącu, pojawi się dopiero w drugiej połowie marca – to również pogarsza sytuację.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia ubiegłego roku na komputerach osobistych, konsolach obecnej generacji PlayStation 4 i Xbox One, a także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Na obu konsolach nowej generacji jest dostępny w ramach wczesnej kompatybilności. Premiera pełnoprawnej next-genowej aktualizacji jest planowana na bieżący rok. Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi gry, zapraszamy pod ten adres. Zapraszamy też do lektury naszej recenzji oraz kompendium.

Komentarze
2
Andrzej Pulaski
Gramowicz
05/03/2021 17:24

„Zdaniem dziennikarzy negatywny scenariusz zaczął się realizować i raczej nie zanosi się na rychłą poprawę sytuacji, która prezentuje się bardzo marnie."

A wystarczy użyć własnego rozumu i Google'a.. Cyberpunk coraz częściej pojawia się w plebiscytach GOTY (np ING amerykański). Ostatnio nawet dostał nominacje do BAFTA.. Czyli takie „marne" - to marzenie każdej polskiej firmy. (nie tylko gamingowe). Niedługo wyniki za rok 2020 i najwięksi sceptycy oczekują 1.1 mld czystego zysku.. Co oznacza, że wraz z obecnym stanem pojawi się na koncie prawie miliard dolarów wolnych środków..! 

Znacie drugą firmę, która tak „marnie prezentuje się" na GPW i to bez zadłużenia..? :)

Co tu jeszcze poprawiać..? lol

Przecież nie ogłaszają bankructwa. Gry CDR sprzedają się znakomicie. Wkrótce kolejna łatka i dalszy wzrost sprzedaży.. A pierwsze DLC to kolejny skok sprzedażowy Cyberpunka..!

Ktoś płaci za tak naiwne naganianie na spadek wartości CDR?

strannik
Gramowicz
05/03/2021 15:19

Cena akcji to jedynie mniemanie inwestorów o spółce - dziś takie, jutro śmakie, pojutrze owakie.