Portal 2 otrzymało nową aktualizację po prawie 10 latach od premiery

Maria Wawrzyniak
2021/02/21 12:30
2
1

Jeśli ktokolwiek miał zainstalowaną grę Portal 2 i chciał przedwczoraj zagrać, mógł się mocno zdziwić.

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Jak podaje między innymi serwis PC Gamer, dwa dni temu studio Valve Software postanowiło udostępnić nową aktualizację do gry Portal 2. Produkcja, która ma na swoim karku już prawie dekadę, doczekała się patcha ważącego 30 megabajtów. Łatka koncentruje się głównie na poprawie działania tytułu na nowszych sprzętach, dodając wsparcie dla API Vulkan.

Na liście zmian i poprawek możemy jeszcze znaleźć usprawnienie domyślnych ustawień wideo, które zostały dostosowane do współczesnych jednostek, a także przyspieszenie działania oraz czasu kompilacji map tworzonych przez graczy w trybie Perpetual Testing Initiative.Portal 2 otrzymało nową aktualizację po prawie 10 latach od premieryPonadto gracze mogą liczyć na mniejsze poprawki w trybie kooperacji oraz wersji na systemy Linux. Na koniec warto zaznaczyć, że aktualizacja wyeliminowała kilka błędów. Nie jest to może ogromny patch na miarę Baldur’s Gate III – niemniej jednak miło jest wiedzieć, że Valve Software nie zapomniało o swojej produkcji. Przypomnijmy, że Portal 2 zadebiutowało na rynku 19 kwietnia 2011 roku. Jest to kontynuacja pierwszoosobowej gry logicznej studia Valve. Pod tym adresem znajdziecie naszą recenzję dwójki.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
22/02/2021 00:36

Super. Chociaż trochę to dziwne, że dopiero teraz Valve dodało wsparcie dla Vulkana, w którego rozwój i upowszechnianie jest od wielu lat jest zaangażowane. Pewnie przeoczenie ;P

green1992
Gramowicz
21/02/2021 18:03

O Portalu 3 można sobie pewnie pomarzyć. Dodali aktualizację do dwójeczki po tylu latach... kolejny ruch pewnie za drugie tyle. Z chęcią ograłbym preludium całego Aperture Science - niekoniecznie w formie "nieoficjalnej".