Planszówka Red Rising na podstawie powieści Pierce’a Browna również po polsku

Mikołaj Ciesielski
2021/02/08 13:30

Wydawnictwo Phalanx zapowiedziało rodzimą wersję nowej gry Jamey’ego Stegmaiera.

Planszówka Red Rising na podstawie powieści Pierce’a Browna również po polsku

Wydawnictwo Phalanx poinformowało dzisiaj, że zapowiedziana w zeszłym tygodniu gra planszowa Red Rising na podstawie cyklu powieści autorstwa Pierce’a Browna o tym samym tytule, pojawi się w tym roku również w polskiej wersji językowej. Za stworzenie planszówki odpowiedzialny jest Jamey Stegmaier, który na swoim koncie ma takie tytuły jak Viticulture czy Scythe.

Zanurz się w futurystycznym uniwersum Red Rising, opartym na serii książkowej Pierce’a Browna, opisującej dystopiczne społeczeństwo podzielone na 14 kast. Będziesz reprezentować Dom, który pragnie przejąć władzę i zdobywać najlepszych sojuszników. Czy zdołasz wyzwolić się z okowów Elity albo znaleźć się pośród rządzących Złotych?” – czytamy w opisie udostępnionym przez wydawcę.

W zabawie może wziąć od 1 do 6 graczy. Zgodnie z opublikowanymi informacjami pojedyncza rozgrywka ma trwać od 45 do 60 minut. Podstawową mechaniką gry będzie zarządzanie ręką. Uczestnicy będą zagrywać karty w takiej kolejności, która zagwarantuje im jak największą korzyść punktową.

Warto dodać, że cykl powieści Red Rising został zapoczątkowany w 2014 roku. Pierwszy tom, zatytułowany „Złota krew”, zebrał bardzo dobre recenzje i znalazł się na 20. miejscu na liście bestsellerów New York Times.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!