Darth Jar Jar na świetnych grafikach. Przerażający wygląd bohatera z Gwiezdnych wojen

Radosław Krajewski
2021/02/04 14:15

W pierwotnych planach George’a Lucasa Jar Jar Binks miał być Sithem. Teraz możemy zobaczyć, jak mógłby wyglądać mroczny lord.

Darth Jar Jar na świetnych grafikach. Przerażający wygląd bohatera z Gwiezdnych wojenPrzez lata wokół społeczności Gwiezdnych wojen krążyła plotka, według której Jar Jar Binks w kontynuacjach Mrocznego Widma miał okazać się Sithem współpracującym z Imperatorem Palpatinem. Ambitne plany George’a Lucasa przekreśliła fala krytyki bohatera, który nie spodobał się starszym widzom. Z obawy o odbiór kolejnych dwóch części, twórca serii zmienił pierwotną koncepcję i uczynił z Jar Jara senatora z Naboo, który ma do odegrania o wiele mniejszą rolę, a jego charakter diametralnie się zmienił. Przez lata wiele osób wyobrażało sobie nieporadnego Gunganina jako mrocznego lorda. Teraz jeden z artystów zaproponował nową wizję, która mrozi krew w żyłach.

Autorem jest Kevin Cassidy, zawodowy grafik pracujący w Roundhouse Studios. Cassidy w wolnych chwilach tworzy fanowskie grafiki z najróżniejszych gier i filmów, które przedstawiają realistyczne i mroczne wizje postaci. Jego najnowszą pracą jest Jar Jar Binks, który nie przypomina tej samej postaci, którą poznaliśmy w pierwszej części Sagi. Gunganin w jego wykonaniu to silny i pewny siebie wojownik, który nie boi się niczego. Po bliznach na twarzy widać, że stoczył niejedną bitwę, z której wyszedł zwycięsko. Wisi nad nim również złowroga i tajemnicza aura, która sprawia, że gdybyśmy zobaczyli takiego Jar Jara w filmie, nikt nie odważyłby się go skrytykować. Jest bardziej przerażający od Imperatora Palpatine’a, Dartha Vadera i Dartha Maula razem wziętych.

Jeżeli chcecie zobaczyć inne prace Kevina Cassidy’ego, odsyłamy do jego strony z grafikami na Artstation.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
alex1112
Gramowicz
04/02/2021 21:48

Grafik nie widziałem, ale Lukas już wile lat temu mówił o tej sprawie. Tylko takie ale że nie nie spodobało się starym fanom. Bo ci dowiedzieli się dopiero po latach i uznali pomysł za genialny. Tylko nie spodobało się producentom, którzy uznali, że pomysł jest zbyt skomplikowany jak na taką produkcję. ( Co jednoznacznie pokazuje pod kogo była robiona środkowa trylogia)

Sanders-sama
Gramowicz
04/02/2021 15:16

No proszę, a myślałem że "Darth Jar Jar" to był taki mem, i żarcik wśród fandomu.

wolff01
Gramowicz
04/02/2021 14:48

Ciekawe. Wciąż jest szansa na taki twist. Favloni ponoć pracują nad "resetem" 3 trylogi :P