Nowy Bond może zostać ponownie opóźniony. Wszystkiemu winna… Nokia

Radosław Krajewski
2021/01/28 12:05

Tym razem nie przez pandemię, a przez lokowanie produktu nowe przygody Jamesa Bonda mogą nie zadebiutować w tym roku.

Nowy Bond może zostać ponownie opóźniony. Wszystkiemu winna… NokiaKilka dni temu MGM poinformowało o przełożeniu daty premiery Nie czas umierać, nowego filmu o Bondzie z kwietnia na 8 października bieżącego roku. Największe studia filmowe nie wierzą, że sytuację z pandemią da się opanować już wiosną tego roku, dlatego przełożyli daty premier swoich największych filmów na jesień. Ale nowe przygody Jamesa Bonda mogą mieć dodatkowy problem wynikający z opóźnień. Dziennik The Sun dotarł do informacji, według których twórcy Nie czas umierać będą musieli ponownie wejść na plan, aby nagrać te same sceny z nowymi gadżetami, gdyż firmom sponsorskim nie podoba się sytuacja, że James Bond i inni bohaterowie korzystają ze starszych modeli ich produktów.

Jako pierwsza swoje niezadowolenie wyraziła Nokia, która poprzez film chciała zareklamować swój najnowszy model smartfonu Nokię 8.3 5G. Problem w tym, że telefon pojawił się na rynku w październiku 2020 roku, a więc rok wcześniej niż zaplanowana jest nowa premiera Nie czas umierać. Dla fińskiej firmy nowa data premiery wyznaczona na październik 2021 roku jest problematyczna, gdyż w filmie James Bond będzie korzystał ze starego modelu, który na rynku obecny jest od dwunastu miesięcy. Zachęcają więc twórców do ponownego nakręcenia scen, tym razem z flagowym modelem ich produktu, który zadebiutuje w tym roku.

MGM podpisało również lukratywne umowy z marką zegarków Omega, producentem szampana Bollinger oraz Adidasem. Nie wiadomo jak wspomniane firmy zareagują na te rewelacje i czy również nie zażądają od studia dokrętek, które uwzględnią zmiany w ich produktach. Ponowne zebranie całej ekipy i wejście na plan, aby nakręcić kilka scen będzie nie tylko kosztowne, ale również po raz kolejny opóźni premierę filmu. Już teraz Nie czas umierać jest najdroższym filmem z serii o agencie 007.

W swojej ostatniej misji James Bond musi wrócić z zasłużonej emerytury, aby pomóc staremu przyjacielowi Felixowi Leiterowi z CIA. Zleca mu uratowanie porwanego naukowca, która to misja okazuje się o wiele trudniejsza, niż mogłoby się wydawać i naprowadza Bonda na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego niezwykle niebezpieczną, nieznaną służbom technologią.

GramTV przedstawia:

Za reżyserię odpowiada Cary Joji Fukunaga, który zasłynął wyreżyserowaniem całego pierwszego sezonu Detektywa dla HBO. Jest również współtwórcą scenariusza wraz z Nealem Purvisem, Robertem Wade’em, Scottem Z. Burnsem i Phoebe Waller-Bridge.

W obsadzie znajdują się: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek, Lashana Lynch, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Billy Magnussen oraz Jeffrey Wright.

Komentarze
1
Argael
Gramowicz
28/01/2021 13:16

Chore. Przecież takie rzeczy jak model telefonu można załatwić efektami komputerowymi.