Ptaki nocy, Annabelle, Snowpiercer. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/01/24 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Ptaki nocy, Annabelle, Snowpiercer. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Szykuje się prawdziwa filmowa uczta w ostatnim tygodniu stycznia. Tym razem będzie trochę spokojniej z serialami, bo jedyną ciekawą premierą będzie drugi sezon Snowpiercer, za to platformy streamingowe nie pozwolą nam się nudzić, dzięki wielu filmowym premierom. Netflix zaoferuje kolejną swoją oryginalną produkcję Wykopaliska, zaś HBO GO postawi na kinowe hity, w tym Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) i Tolkiena. Nie zabraknie również nowej propozycji od Apple TV+ z Justinem Timberlake’iem w roli głównej. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Snowpiercer: Sezon 2 - 25 stycznia (Netflix)

Wraz z nowym sezonem powraca Snowpiercer. Produkcja otrzymała niedawno zamówienie na trzeci sezon, więc fani tego serialu mogą być spokojni, że tytuł będzie kontynuowana po premierze wszystkich odcinków drugiej serii. Historia w drugim sezonie dotyczyć będzie pana Wilforda granego przez Seana Beana, który chce przejąć władze w drugim pociągu. Przeszkadzać mu w tym będzie Layton, który ma zupełnie nową technologię i plan, jak można wszystko zmienić. W tym samym czasie Melanie odkrywa szokującą prawdę, mogącą wpłynąć na losy ludzkości.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) - 31 stycznia (HBO GO)

Jedyna komiksowa produkcja, która zadebiutowała w polskich kinach w ubiegłym roku. Jeżeli Was ten film ominął, teraz otrzymacie świetną okazję, aby zobaczyć, co tym razem nabroiła słynna dziewczyna Jokera. Ptaki Nocy to opowieść o wariatce, policjantce, mafijnej księżniczce i nieletniej dziewczynie, które łączą siły, aby pokonać przestępczego króla Gotham, Romana Sionisa oraz jego prawą rękę zabójcę Zsasza. Cztery diametralnie różne kobiety, muszą stawić czoło nowemu zagrożeniu, aby uratować życie dziewczyny, która jest w posiadaniu cennych informacji.

Wykopaliska - 29 stycznia (Netflix)

Najnowsza superprodukcja od Netlixa, w której zobaczymy w głównych rolach Ralpha Fiennesa oraz Carey Mulligan. W filmie poznamy historię bogatej wdowy, która u progu II wojny światowej zleca archeologowi amatorowi zbadanie starych mogił znajdujących się na terenie jej posiadłości. Wspólnie dokonują przełomowego odkrycia, które zmieni ich życie na zawsze. Pochówki kryją w sobie echa przeszłości Wielkiej Brytanii. Produkcja oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Palmer - 29 stycznia (Apple TV+)

GramTV przedstawia:

Justin Timberlake powraca do aktorstwa po czterech lat. Dodatkowo w oryginalnym filmie na Apple TV+. Historia opowie o Eddym Palmerze, byłe gwieździe futbolu amerykańskiego w college’u, który stracił swoją szansę na zawodową karierę po trafieniu do więzienia. Po odbyciu wyroku wraca do swojego rodzinnego miasta. Szybko napotyka kłopoty, które wpędzają go w mroczną przeszłość. Na swej drodze spotyka chłopca porzuconego przez matkę, z którym zaczyna łączyć go niezwykła przyjaźń. Opiekując się nim, Eddie zaczyna powoli układać swoje życie na nowo.

Annabelle wraca do domu - 28 stycznia (Netflix)

Najbardziej przerażająca lalka świata powróciła z trzecim filmem z serii, który trafi w tym tygodniu na Netflixa. Finał trylogii opowiada o lalce Annabelle, która trafia pod opiekę Eda i Lorraine Warrenów. Demonolodzy nie chcą, aby Annabelle znajdowała nowe, niewinne ofiary. Zamykają ją w specjalnej szklanej gablocie w piwnicy własnego domu, która tłumi moce demona. Pod wpływem nieprzewidzianych zdarzeń, w której zamieszana jest córka Warrenów, lalka wydostaje się na wolność i budzi uśpione w pomieszczeniu duchy.

Brightburn: Syn ciemności - 28 stycznia (Netflix)

Co jeśli Superman byłby zły? Na to pytanie odpowiada Brightburn, który przedstawia zupełnie inną historię o obdarzonym nadludzkimi zdolnościami dziecku, które trafia na jedną z amerykańskich farm. Tori Breyer od wielu lat marzy o własnym potomku, ale nie udaje jej się to przez bezskuteczną walkę z bezpłodnością. Nieoczekiwanie na Ziemię przybywa tajemniczy niemowlak. Wraz ze swoim mężem Kylem opiekują się małym Brandonem. Gdy chłopak dorasta, zaczyna przejawiać mroczne mocy, których sam nie rozumie. Złość, gniew i strach zaczynają nim władać, a on zamienia się w złoczyńcę, którego nikt nie jest w stanie powstrzymać.

Tolkien - 31 stycznia (HBO GO)

Historia słynnego pisarza fantasy, który przedstawia losy napisania trylogii Władcy Pierścieni. Film ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem. Tam nawiązuje przyjaźnie i odnajduje artystyczne inspiracje wśród innych podobnych do siebie marzycieli. Gdy wybucha I wojna światowa przetrwanie klubu założonego przez Tolkiena i jego przyjaciół staje pod znakiem zapytania. Wszystkie te doświadczenia inspirują bohatera do napisania nietypowej i oryginalnej fantastycznej powieści.

Pozostałe warte uwagi premiery

  • Bonding: Sezon 2 - 27 stycznia (Netflix)
  • Gloria Bell - 28 stycznia (Netflix)
  • Dopóki ślub nas nie rozłączy - 28 stycznia (HBO GO)
  • Martwe zło (2013) - 29 stycznia (HBO GO)
  • 'Ohana: Najcenniejszy skarb - 29 stycznia (Netflix)

Pozostałe warte uwagi premiery, Ptaki nocy, Annabelle, Snowpiercer. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!