Ubisoft pracuje nad grą z otwartym światem w uniwersum Gwiezdnych wojen!

Radosław Krajewski
2021/01/13 14:30
9
0

Należące do Ubisoftu Massive Entertainment pracuje nad nową grą w świecie Gwiezdnych wojen.

Lucasfilm Games ogłosiło, że nawiązało współpracę z Ubisoftem na stworzenie gry z otwartym światem w uniwersum Gwiezdnych wojen. Za produkcję odpowiadać będzie Massive Entertainment, czyli twórcy stojący za Far Cry’em 3, dwoma częściami The Division oraz niezatytułowaną jeszcze grą na licencji Avatara. Dla marki Star Wars jest to pierwszy projekt nietworzony przez Electronic Arts od czasu, kiedy w 2013 roku firma podpisała umowę na dziesięcioletnią wyłączność. Nowa gra z serii Star Wars nie jest jedyną zapowiedzią Lucasfilm Games, gdyż wczoraj ogłoszono, że Bethesda wraz z Machine Games stworzą produkcję opartą na licencji Indiany Jonesa.

Ubisoft pracuje nad grą z otwartym światem w uniwersum Gwiezdnych wojen!

Gra od Ubisoftu w świecie Gwiezdnych wojen jest na wczesnym etapie produkcji. Massive dopiero zatrudnia pracowników, którzy wspomogą ekipę przy tworzeniu tytułu. Dyrektorem kreatywnym projektu został Julian Gerighty, który wcześniej pracował przy The Crew oraz The Division 2. Do stworzenia gry studio wykorzysta silnik Snowdrop, napędzający obie części The Division oraz Starlink: Battle for Atlas. Lucasfilm Games nie zdradziło szczegółów dotyczących czasu akcji, wydarzeń, ani też bohaterów.

Wydawało się, że pomimo licznych narzekań graczy na produkcje ze świata Gwiezdnych wojen od EA, Disney nie odbierze wydawcy licencji i nadal będą mieli wyłączność na wykorzystywanie marki. Przedstawicie Disneya Sean Shoptaw potwierdził, że Elektronicy pozostaną ważnym partnerem i będą mogli korzystać z Gwiezdnych wojen zgodnie z zawartą umową, ale jednocześnie chcą otworzyć serię dla innych. Oznacza to, że EA utraciło ekskluzywność na korzystanie z licencji Gwiezdnych wojen.

GramTV przedstawia:

Z możliwości zrobienia gry w świecie Star Wars zadowolony jest Yves Guillemot, szef Ubisoftu, który przyznał, że dla nich to ogromna okazja i motywacja dla całego zespołu.

Uniwersum Gwiezdnych wojen jest niesamowitym źródłem motywacji dla naszych zespołów do wprowadzenia innowacji i przekraczania granic naszego medium. Budowanie nowych światów, postaci i historii, które staną się częścią kanonu Gwiezdnych wojen, to dla nas niesamowita okazja i cieszymy się, że studio Ubisoft Massive ściśle współpracuje z Lucasfilm Games, aby stworzyć oryginalną przygodę ze świata Star Wars, która różni się od wszystkiego, co wcześniej zostało zrobione.

Na pierwsze materiały z gry zapewne będziemy musieli trochę poczekać. Łatwo sobie jednak wyobrazić, że gra wykorzysta rozwiązania, które doskonale znamy z ostatnich trzech odsłon Assassin’s Creed oraz dwóch części The Division. Jednak Gwiezdne wojny to ogromne uniwersum liczące nieskończenie wiele planet, co zapewne stanowić będzie wyzwanie, ale i szereg nowych możliwości, aby zapewnić graczom rozgrywkę w zróżnicowanych środowiskach na wielu światach. Podekscytowani nową zapowiedzią gry z serii Gwiezdnych wojen?

Komentarze
9
Gregario
Gramowicz
14/01/2021 00:35

Aż chce się powiedzieć: "I have a very bad feeling about this."

prostik
Gramowicz
13/01/2021 21:44

Marzy mi się trzeci KOTOR ale wiem że to nierealne...

dariuszp
Gramowicz
13/01/2021 17:00

Fallen Order nie był zły. Po prostu był tani. Co sprawiało że w całym świecie Star Wars jedyne co mogłeś ubrać to innego koloru poncho. I trzeba było latać 5x po tej samej mapie. 

Niestety EA się bało, myślało że będzie stratne i nie dali potrzebnego budżetu żeby dać skalę tej gry na jaką zasługuje. Bo np system walki był bardzo miły jak na gry SW.

Podobnie było ze Squadrons. Gra jest prosta ale jest po prostu super. I co? I nic. Nie będzie szerokiego wsparcia. Gra od razu była po obniżonej cenie. I jest relatywnie mała.

A to są 2 najlepsze gry SW od EA>

Kr3ciQ
Gramowicz
13/01/2021 16:29

Świetnie, AC w świecie Gwiezdnych Wojen, po prostu kur.. świetnie. Ech.

MisioKGB
Gramowicz
13/01/2021 15:36

Nareszcie coś się zaczyna dziać, mój apetyt jest mocno nienasycony po średnio dobrym Fallen Order : P!

Muradin_07
The King of Iron Fist
13/01/2021 15:32
dariuszp napisał:

Ja pier... musieli dać to Ubisoftowi? Który wszystkie gry robi na jedną modłę. Który we wszystkie gry pakuje mikrotransakcje? Którego wszystkie gry są zwyczajnie nudne i są bardziej zapychaczem czasu jak gry mobilne niż prawdziwą grą? Ubisoftowi który daje XP boost w sklepie za prawdziwe pieniądze... do gry single player?

Rzucenie licencji Ubisoftowi po EA to jak przejście z deszczu pod rynnę. 

Patrząc na to, że LucasArts Games rzuciło też licencję na grę o Indianie Jonesie dla Bethesdy może być tak, że po prostu LAG będzie nadzorowało prace nad grami na ich licencji, a EA traci wyłączność na gry ze świata Star Wars. Wcale nie oznacza, że Ubisoft dostaje wyłączność ;)

dariuszp
Gramowicz
13/01/2021 15:26

Ja pier... musieli dać to Ubisoftowi? Który wszystkie gry robi na jedną modłę. Który we wszystkie gry pakuje mikrotransakcje? Którego wszystkie gry są zwyczajnie nudne i są bardziej zapychaczem czasu jak gry mobilne niż prawdziwą grą? Ubisoftowi który daje XP boost w sklepie za prawdziwe pieniądze... do gry single player?

Rzucenie licencji Ubisoftowi po EA to jak przejście z deszczu pod rynnę. 

Saw3r
Gramowicz
13/01/2021 14:44

To że w końcu udostępniają licencję innym jest dobrą decyzją. Może w końcu doczekam się Empire at War 2. Jeślidobrze pamiętam Petroglyph Games było zainteresowane zrobieniem drugiej częściale EA nie dało im zielonego światła. 

azi13137
Gramowicz
13/01/2021 14:37

Assassin's Creed: Tatooine :D