Recenzje Wonder Woman 1984 zapowiadają hit. Zobacz początek filmu

Radosław Krajewski
2020/12/16 15:15

Pojawiły się pierwsze recenzje najnowszego filmu DC Comics i wynika z nich, że jest na co czekać. Warner Bros. udostępnił sam początek filmu.

Już jutro widzowie kilkunastu krajów będą mieli okazję obejrzeć w kinie pierwszy blockbuster od czasu sierpniowej premiery Tenet i Mulan. Wonder Woman 1984 zadebiutuje na wybranych rynkach 16 grudnia i z tej okazji w sieci można znaleźć już przedpremierowe recenzje filmu. Wynika z nich, że mamy do czynienia z hitem nie gorszym od pierwszej części. Przypomnijmy, że najnowszy film Patty Jenkins zadebiutuje w większości krajów w pierwszy dzień świąt. W Stanach Zjednoczonych widzowie otrzymają łączoną premierę kinową wraz z debiutem produkcji na platformie HBO Max. Również wszystkie przyszłoroczne filmy Warner Bros. skorzystają z tego samego modelu hybrydowej dystrybucji. To nie spodobało się wielu filmowcom, w tym Christopherowi Nolanowi.

Recenzje Wonder Woman 1984 zapowiadają hit. Zobacz początek filmu

Wonder Woman 1984 zbiera entuzjastyczne oceny od recenzentów. W serwisie Rotten Tomatoes film może pochwalić się 89% pozytywnych opinii od 81 osób. Średnia ocena wynosi 7,3/10. Nieco słabiej film radzi sobie na Metacritic, gdzie z 27 zebranych recenzji średnia ocena wynosi 67/100. Wśród nich 17 opinii jest pozytywnych, 8 mieszanych i tylko 2 negatywne.

Recenzenci chwalą produkcję DC Comics za oprawę wizualną oraz dostarczenie odpowiedniej dawki akcji. Wiele opinii wskazuje, że to przyjemny film, który idealnie wpisuje się w dzisiejsze czasy, pozwalając odetchnąć od szarości dnia codziennego. W recenzjach można również przeczytać, że Wonder Woman 1984 podzielona jest na trzy części, z czego dwie pierwsze są świetne, zaś ostatnia jest nieco słabsza. Podobny problem miała pierwsza odsłona, na co również zwrócili uwagę recenzenci.

Jednym z największych atutów nowego superbohaterskiego filmu jest wykorzystanie lat 80. XX wieku. Twórcy podeszli do przedstawiania epoki w satyrystyczny sposób, dzięki czemu w Wonder Woman 1984 nie brakuje humoru. Zdaniem wielu recenzentów żarty świetnie współgrają z dynamiczną i widowiskową akcją. W kilku negatywnych recenzjach pojawiają się opinie, że film cierpi na nadmiar ekspozycji i narracyjny bałagan. Całość jest za długa i nie prezentuje wystarczającej jakości fabularnej.

GramTV przedstawia:

Wczoraj odbyła się również oficjalna wirtualna premiera filmu, na której pojawiła się reżyserka Patty Jenkins oraz gwiazda widowiska Gal Gadot. Warner Bros. podczas wydarzenia zaprezentował scenę otwierającą film, trwającą 3 minuty. Możecie ją zobaczyć poniżej, ale tradycyjnie przestrzegamy przed spoilerami.

Przypomnijmy, że akcja filmu przenosi się do lat 80. XX wieku. W swojej następnej filmowej przygodzie Wonder Woman stawia czoło dwojgu zupełnie nowym przeciwnikom: Maxowi Lordowi i The Cheetah. W obsadzie są: Gal Gadot jako Wonder Woman, Chris Pine jako Steve Trevor, Kristen Wiig jako The Cheetah, Pedro Pascal jako Max Lord, Robin Wright jako Antiope i Connie Nielsen jako Hippolita.

Wonder Woman 1984 zadebiutuje w polskich kinach dopiero 22 stycznia 2021 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!