Microsoft: skupiamy się po pierwsze i przede wszystkim na grach

Maria Wawrzyniak
2020/12/04 08:30
5
0

Satya Nadella podczas jednej z konferencji dla inwestorów zapewnił, że największym priorytetem dla firmy Microsoft są przede wszystkim gry.

Na pewno pamiętacie, jak pod koniec września sieć obiegła wieść o przejęciu Bethesdy przez firmę Microsoft. Wiadomość bardzo szybko wywołała burzliwe dyskusje wśród społeczności graczy – jedni zaczęli zastanawiać się, czy taki zakup może sprawić, że powstanie Fallout: New Vegas 2, drudzy zaczęli mieć wątpliwości związane z ekskluzywnością takich gier, jak Deathloop czy Ghostwire: Tokyo.

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że wszystkie przyszłe gry spod szyldu Bethesdy będą dostępne w dniu premiery w usłudze Xbox Game Pass, a na horyzoncie pojawiły się doniesienia o kolejnych potencjalnych przejęciach. Później, jak również na pewno pamiętacie, mieliśmy premierę konsol nowej generacji – Xboksa Series X oraz Xboksa Series S.

Microsoft: skupiamy się po pierwsze i przede wszystkim na grach

I choć zdawać by się mogło, że to właśnie konsole są obecnie priorytetem nie tylko Xboksa, ale również Microsoftu, przedstawiciel drugiej spółki, prezes Satya Nadella, postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie podczas jednego ze spotkań dla inwestorów.

GramTV przedstawia:

Jak podaje serwis Video Games Chronicle, mężczyzna podkreślił, że Microsoft wciąż skupia się na grach wideo – zarówno w postaci samych tytułów, jak i w postaci powiązanych z tymi grami usług. Choć firma z oczywistych względów jest bardzo podekscytowana premierą Xboksa Series X/S, podstawowym elementem jej strategii jest dostarczanie graczom możliwie jak najbogatszej zawartości.

Po pierwsze, jesteśmy bardzo podekscytowani premierą nowych konsol na rynku. (...) Od zawsze mieliśmy jednak znacznie większą i szerszą wizję, aby zapewnić trzem miliardom graczy dostęp do pożądanej przez nich zawartości – gdziekolwiek jej chcą i z kimkolwiek chcą. Jesteśmy absolutnie skoncentrowani na grach oraz zadbaniu o to, aby wspomniane trzy miliardy graczy na całym świecie mogło otrzymywać najlepszą zawartość, społeczność oraz usługi w chmurze, które będą zaspokojać ich potrzeby związane z graniem, również w przyszłości.

Całe szczęście, w tym przypadku intencje są rzeczywiście odzwierciedlane przez akcje – mówiliśmy już o przejęciu Bethesdy (a raczej spółki ZeniMax, do której Bethesda należy). Już niedługo abonament Xbox Game Pass, który zdaniem wielu graczy jest jedną z najatrakcyjniejszych ofert dla pecetowców, zostanie połączony z usługą EA Play. Pozostaje tylko czekać, co przyniesie przyszłość!

Komentarze
5
dariuszp
Gramowicz
04/12/2020 09:57

Nie musi nic wykorzystywać. Jak dalej będą robić dobre gry to MS może się schować. PS5 już teraz sprzedaje się znacznie lepiej niż Xbox.

Fakt faktem że MS i tak dostanie moje pieniądze bo czasami kupuje game pass.

fenr1r
Gramowicz
04/12/2020 09:39
Headbangerr napisał:

Tyle, że... to i tak nieistotne ;) Wszystkie tytuły prezentowane wiosną/latem na Series X zapowiedziane zostały również na PC. Sony znowu bezlitośnie to wykorzysta podczas swojej kampanii.

To..., też jest nieistotne. Nie ma znaczenia, czy grasz na konsoli, czy na PC, ważne, że korzystasz z usług MS. Zresztą, Sony też korzysta z usług MS. ;)

Headbangerr
Gramowicz
04/12/2020 09:22

"absolutnie skoncentrowani na grach"

Chyba nikt jeszcze nie zauważył, że to jest nauka wyciągnięta z premiery poprzedniej generacji. Wszyscy chyba pamiętają, jak podczas pierwszych prezentacji Xbox'a One poświęcono o wiele za dużo czasu na podkreślanie wszechstronności tej konsoli, dostępu do multimediów, telewizji, radia Maryja i nie wiadomo czego jeszcze, na co Sony odpowiedziało prostym komunikatem, że stworzyli konsolę do gier i dla graczy.

Tyle, że... to i tak nieistotne ;) Wszystkie tytuły prezentowane wiosną/latem na Series X zapowiedziane zostały również na PC. Sony znowu bezlitośnie to wykorzysta podczas swojej kampanii.

Kash28
Gramowicz
04/12/2020 08:46

Wsteczna kompatybilność jak i Game Pass jest doskonałym rozwiązaniem dla młodego gracza który nie koniecznie jest bogaczem... Game Pass dla takiej osoby czy też rodzica to zbawienie... Są i nowe produkcje i te starsze a wsteczna kompatybilność daje możliwość ogrania ogromnej bazy lepszych czy też gorszych tytułów. Dla graczy takich jak ja czyli pierwszy Pc o mocy 133Mhz, 32Mb sdr, SoundBlaster Awe/ave 32 oraz S3Trio Virge 2Mb to jednak szału nie robi... Wolę dojrzalsze produkcje z historią lub wciągającym system walki... Tutaj Sony wygrywa od Ps4.

gamerBOY
Gramowicz
04/12/2020 08:39

"

Microsoft: skupiamy się po pierwsze i przede wszystkim na grach"
Nie serio bo pęknę, na jakich grach? ze wstecznej kompatybilności? Czy na tych zapowiedziach od bethesdy Wolfensteinie, skyrimie i falloucie?