Dead Island 2 wciąż w produkcji – wydawca podgrzewa atmosferę wokół gry

Radosław Krajewski
2020/12/04 14:35

Deep Silver nie zrezygnowało z drugiej części Dead Island i gra pozostaje w planach wydawniczych.

Pamiętacie jeszcze taką serię jak Dead Island? Pierwsza część zrobiła furorę na całym świecie genialnym zwiastunem promującym grę. Marka trafiła w ręce wydawcy Deep Silver, który w czerwcu 2014 ogłosił, że pracują nad drugą częścią. Przez ostatnie lata o grze słyszeliśmy wyłącznie w kontekście, że projekt nie został zakopany i Dead Island 2 wciąż powstaje. Niech tradycji stanie się więc zadość i miło jest nam poinformować, że wydawca po raz kolejny potwierdził, że gra nadal jest w produkcji

Dead Island 2 wciąż w produkcji – wydawca podgrzewa atmosferę wokół gry

Ostatnie wieści o grze pochodzą z kwietnia tego roku, kiedy to z ogłoszenia o pracę dowiedzieliśmy się, że Dambuster Studios planuje również wersję na nową generację konsol. Dwa miesiące później do sieci wyciekła wczesna wersja Dead Island 2, gdy nad grą pracowało studio Yager Development. Teraz wydawca przerwał milczenie, odpowiadając na post rozżalonego gracza na Twitterze, który stwierdził, że gra nigdy nie zadebiutuje na rynku. W odpowiedzi Deep Silver napisał, że „nie byliby tego tacy pewni”. Następnie dodali, że nie są jeszcze gotowi na rozmowy o najnowszym Dead Island i gdy tylko będą mieli coś do ogłoszenia, podzielą się z tym z graczami.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Wygląda więc na to, że na nowe informacje o Dead Island 2 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najważniejsze, że gra nie została skasowana, a wydawca rozbudził nadzieję, że kiedyś druga część serii trafi na półki sklepowe.

Komentarze
1
strannik
Gramowicz
04/12/2020 17:00

Co z DL2 ?