Assassin’s Creed Valhalla – gracze nie mogą zaktualizować wersji z PS4 do PS5

Mikołaj Ciesielski
2020/11/24 12:45
0
0

Problem występuje także w Watch Dogs: Legion.

Gry Assassin’s Creed Valhalla oraz Watch Dogs: Legion dostępne są na konsolach ósmej i dziewiątej generacji. Już przed premierą Ubisoft poinformował, że posiadacze tych produkcji na PlayStation 4 lub Xbox One otrzymają dostęp do next-genowych wersji za darmo. Wielu graczy donosi jednak o problemie, który uniemożliwia zaktualizowanie wersji z PlayStation 4 do PlayStation 5. Podobnej sytuacji nie doświadczają użytkownicy konsol Microsoftu.

Assassin’s Creed Valhalla – gracze nie mogą zaktualizować wersji z PS4 do PS5

Według informacji przekazanych przez redakcję Eurogamer Ubisoft zdaje sobie sprawę z istnienia problemu i stara się go naprawić. Pomoc techniczna francuskiego dewelopera radzi, aby po włożeniu płyty do napędu PlayStation 5 znaleźć w menu głównym gry sekcję „Wyświetl produkt”. Powinna się tam znajdować opcja pobrania lub zakupu bezpłatnej aktualizacji. Przedstawiciele Ubisoftu podkreślają również, że płyta musi znajdować się w napędzie za każdym razem, gdy użytkownik będzie chciał rozpocząć zabawę.

Wiele osób zgłosiło jednak, że w menu głównym gry brakuje sekcji „Wyświetl produkt”. Gracze zauważają, że jedyną opcją, aby zaktualizować Assassin’s Creed Valhalla lub Watch Dogs: Legion z wersji PlayStation 4 do PlayStation 5 jest utworzenie nowego konta PSN i ustawienie regionu na Turcję. Wówczas problem znika.

Wygląda więc na to, że cała sytuacja dotyczy jedynie użytkowników z Europy, a problemu należy szukać w europejskim PlayStation Store. Mamy nadzieję, że opisany błąd zostanie wkrótce naprawiony i gracze będą mogli bez przeszkód aktualizować gry francuskiego dewelopera z wersji PlayStation 4 do PlayStation 5.

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze problemy, z którymi borykają się tegoroczne produkcje Ubisoftu. Kilka dni temu informowaliśmy Was, że gracze doświadczyli w Assassin’s Creed Valhalla buga, który psuł zapisane stany gry. Podobny błąd pojawił się także w Watch Dogs: Legion.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!