Nadchodzi PlayStation Game Pass? Sony już wie

LM
2020/11/20 14:01

Sony nie zamierza zostawać w tyle i najwyraźniej już pracuje nad nową subskrypcją dla fanów PlayStation.

Gry Sony nie nadają się do usługi abonamentowej, przekonywał jeszcze kilka tygodni temu Szef SIE Jim Ryan. Wygląda na to, że zmienił zdanie, gdyż w najnowszym wywiadzie dla rosyjskiego TASS poinformował, że Sony ma już gotowe nowiny dla graczy, ale jeszcze nie zamierza się nimi dzielić. Mowa tu oczywiście o konkurencyjnej dla Xbox Game Pass usłudze abonamentowej, którą japoński gigant szykuje dla fanów PlayStation.Nadchodzi PlayStation Game Pass? Sony już wie

Tym samym w nadchodzących tygodniach czy miesiącach możemy spodziewać się oficjalnych doniesień i testów usługi w wybranych regionach. Co ważne, podczas rozmowy Ryan zwrócił uwagę na dostępne w wielu krajach (poza Polską) PlayStation Now, które może być punktem wyjścia dla nowej czy przekształconej usługi.

Oczywiście trudno liczyć, że Sony wzorem Microsoftu zrezygnuje z opłat za swoje gry i udostępni je w ramach abonamentu na dzień premiery, ale może otrzymamy obszerny zestaw nieco starszych i wstecznie kompatybilnych gier. Jak będzie? Wie to tylko Jim Ryan, a nam pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.

PlayStation 5 zadebiutowało wczoraj na europejskim rynku. Udało Wam się załapać? Jak wrażenia? O naszych przeczytacie tutaj.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Kash28
Gramowicz
20/11/2020 14:44

A to byłaby ciekawa sprawa. Kwestia ile będą chcieli za abonament. Na bank musi to wtedy być z Ps+ połączone. Strach się bać ceny. Ja to zwolennik płyt. Szkoda że Sony nie pozwala odsprzedawać cyfrowych wersji. Nawet niech będzie za ich pośrednictwem i z marżą nie wiem 10-20% wtedy zarabiają ile wlezie i rzeczywiście wersja digital ma sens... No a tak kupimy grę na premierę przejdziemy w 10godzin i umoczone 350zl... A tak kupie w sklepie za 100 używkę przejdę i wymienię na następną dopłacając 10-20zł