Twórcy nowego Demon's Souls mogą zostać przejęci przez Sony

Wincenty Wawrzyniak
2020/11/13 15:00
0
0

Najnowsze doniesienia sugerują, że Sony przymierza się do zakupu studia Bluepoint Games, odpowiedzialnego między innymi za remake Demon’s Souls.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami – podajemy za serwisem Wccftech – którymi podzielił się użytkownik MarsipanRumpan na forum ResetEra, firma Sony ma w planach przejęcie amerykańskiego studia Bluepoint Games, które jest odpowiedzialne między innymi za remake Demon’s Souls. Użytkownik powołał się na źródło związane bezpośrednio z samym zespołem deweloperskim, aczkolwiek należy tę informację traktować jako plotkę – przynajmniej do momentu, kiedy uzyskamy oficjalne potwierdzenie. To jednak nie wszystko; MarsipanRumpan zdradził, że choć drugie źródło w studio odmówiło komentarza w sprawie, tak pierwsze podało nawet powody takowej transakcji.

Twórcy nowego Demon's Souls mogą zostać przejęci przez Sony

Bluepoint Games chciałoby opracować nową markę, której sukces miałaby z kolei zagwarantować japońska korporacja. Deweloper wprawdzie nie chce porzucać produkowania odświeżonych wersji innych projektów, ale chciałby jednak spróbować swoich sił w czymś nowym – i przede wszystkim własnym. Miała również pojawić się wzmianka o stabilności, jaką koniec końców ma zapewniać należenie do Sony. Producent konsol PlayStation ma natomiast planować wykupienie Bluepoint Games, ponieważ jest zadowolony z dotychczasowej współpracy – nie da się ukryć, że wspomniane studio to zespół utalentowanych twórców.

GramTV przedstawia:

Ponadto negocjacje mają już dobiegać końca. Jeżeli zakończą się sukcesem, ogłoszenie przejęcia Bluepoint Games powinno ujrzeć światło dzienne jeszcze przed końcem lutego przyszłego roku. Przypomnijmy jeszcze, że Demon’s Souls zadebiutuje wczoraj, czyli 12 listopada bieżącego roku na konsoli PlayStation 5 (sprzęt w naszym kraju pojawi się na rynku 19 listopada). Jeżeli chcecie być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi najnowszego projektu studia Bluepoint Games, zapraszamy pod ten adres.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!