Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Oto wszystko, co musicie wiedzieć o 7. sezonie Apex Legends

Maria Wawrzyniak
2020/11/02 12:00

Już za dwa dni rozpocznie się siódmy sezon rozgrywek w Apex Legends. Twórcy udostępnili zwiastun nowej mapy, a my zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

Już niedługo – 4 listopada – w grze Apex Legends rozpocznie się 7. sezon rankingowy pod tytułem Wstąpienie. Tego samego dnia produkcja studia Respawn Entertainment zadebiutuje na platformie Steam, o czym pisaliśmy w osobnej wiadomości. Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was o nowej mapie (Olimp) oraz legendzie, czyli dwoma z wielu atrakcji, jakie zostaną udostępnione za kilka dni w battle royale.

Dzisiaj z kolei mamy zwiastun rozgrywki, prezentujący wspomnianą mapę. Oprócz tego postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje na temat sezonu, które udostępniono (podajemy również za serwisem GameSpot) na oficjalnej strony gry.

Na samym początku warto zaznaczyć, że sezon został podzielony – jak informują twórcy, zabawę rozpoczniemy od wizyty w Olimpie, aby 15 grudnia bieżącego roku przenieść się na Skraj Świata. Co ciekawe, w tym sezonie Królewski Kanion znajdzie się poza grą rankingową; zapewniono jednak, że mapa powróci w następnym.

Niedawno wdrożono również funkcję gry międzyplatformowej (cross-play), w ramach której konsoli gracze mogą bawić się z użytkownikami z innych platform. Wciąż jednak obowiązuje taka sama zasada dobierania uczestników bitwy – są oni porządkowani według łącznej sumy PR.

GramTV przedstawia:

Oprócz nowych przedmiotów kosmetycznych w grze pojawią się również pojazdy oraz wspomniana legenda, Horizon. Przypomnijmy, że mowa o dr Mary Somers, która prawie wiek temu została zatrudniona, aby zapobiec kataklizmowi energetycznemu. Bohaterka wyruszyła w podróż, aby znaleźć odpowiedzi na pytania, jednak zanim opuściła Olimp, złożyła obietnicę swojemu synowi – i zamierza jej dotrzymać. Jeśli chodzi o pojazdy, ujawniono je za pomocą poniższego zwiastuna.

Zainteresowanych zapraszamy również do obszernego artykułu, w którym wyjaśniono system klubów oraz zaprezentowano, jak będą działać. Jest to nowa funkcja mająca ułatwić budowanie społeczności i zbieranie oddziałów przed walką. Nie mówimy tutaj o zwykłej liście znajomych – dzięki klubom możemy na bieżąco śledzić aktywność pozostałych członków oraz wysyłać im zaproszenia do grupy.

O tym, jak stworzyć klub oraz jak z niego korzystać, możecie przeczytać we wspomnianym artykule. Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Apex Legends zadebiutowało 4 lutego 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Oto wszystko, co musicie wiedzieć o 7. sezonie Apex Legends

Komentarze
1
Kash28
Gramowicz
02/11/2020 13:46

Jakie to szczęście że nic nie muszę wiedzieć 😂🤣