Usunięcie konta na Facebooku powoduje utratę gier na Oculusie

Maria Wawrzyniak
2020/10/26 18:50

Posiadacze gogli wirtualnych Oculus Rift i Oculus Quest (1 oraz 2) mają poważny problem – integracja platformy Oculusa z Facebookiem mocno ich ogranicza.

Jak podaje serwis GameSpot (źródłem informacji jest portal UploadVR) niedawna integracja platformy Oculus z Facebookiem wywołała spore oburzenie z konkretnego powodu. Jeżeli należycie do posiadaczy gogli Oculus Rift lub Oculus Quest (1 oraz 2), radzimy nie usuwać całkowicie swojego konta na wspomnianym serwisie społecznościowym. Usunięcie konta na Facebooku poskutkuje bowiem utratą dostępu do wszystkich gier, jakie zakupiliśmy w sklepie Oculus.

Warto zaznaczyć, że usunięte zostaną także zapisy w chmurze i historia Waszych zamówień. W przypadku tymczasowego wyłączenia konta powoduje utratę dostępu, który można jednak odzyskać przy ponownej aktywacji.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Warto zaznaczyć, że to nie jest to jedyny problem związany ze wspomnianą integracją – sam fakt, że po 1 stycznia 2023 roku integracja z Facebookiem będzie konieczna w celu pełnego wykorzystania możliwości gogli wzbudza już wystarczająco dużo kontrowersji. Niektórzy użytkownicy donosili również o zablokowanych kontach Facebookowych po użyciu swoich gogli, co Facebook tłumaczy zwykłymi błędami, które rzekomo dotyczą nielicznej grupy użytkowników.

Usunięcie konta na Facebooku powoduje utratę gier na Oculusie

Komentarze
4
elmartin
Gramowicz
27/10/2020 02:25
Myszasty napisał:

Jeśli to prawda, to niech napuści na nich Unię. Już oni im dadzą integrację... :P

;))

Myszasty
Redaktor Naczelny
26/10/2020 20:38

Jeśli to prawda, to niech napuści na nich Unię. Już oni im dadzą integrację... :P

wladek616
Gramowicz
26/10/2020 20:07
No wow skoro konto z Facebooka po połączeniu z kontem Oculusa to jedno konto to co się dziwić?
Skoro do tego konta są przypisane gry, jak i zapisy w chmurze to po jego usunięciu wszystko przepada. Gdybym usunął konto Steam też bym wszystko utracił...
Nikt nie każe nikomu z tego konta korzystać jak z platformy społecznościowej, wystarczy potraktować go jako kolejny login do samych gier i po kłopocie. Pomijam, że zapewne większość użytkowników Oculusa i tak posiada konto na FB (i nim się pewnie loguje od początku do Oculusa) więc jest to szukanie ***ja do du** po prostu...
Kash28
Gramowicz
26/10/2020 18:59

Bardzo brzydko... Widać że komuś zależy aby ludzi uzależnić od swojego wynalazku... Mam na myśl FB... Dramat...