Borat, Gambit królowej, To: Rozdział 2. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2020/10/18 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Szykuje nam się tydzień pełen filmowych i serialowych wrażeń. Rozpiętość gatunków jest tak duża, że nikt raczej nie będzie narzekał, że nie znajdzie nic dla siebie. Szczególnie że premiery dotyczą zarówno kina, jak i najpopularniejszych platform streamingowych. Mamy więc zalew najróżniejszych produkcji, które zapowiadają się na świetną rozrywkę. Patrzę tu na drugą część Borata, ale również nowy oryginalny serial Netflixa Gambit królowej, czy premierę To: Rozdział 2 na HBO GO. Nieprzyjemną, deszczową pogodę i coraz krótsze dni bez wątpienia umilą nam w nowym tygodniu poniższe produkcje. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Borat, Gambit królowej, To: Rozdział 2. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Gambit królowej - 23 października (Netflix)

Jedna z najciekawszych serialowych propozycji od Netflixa w październiku. Produkcja opowiada o młodej Beth, która pod koniec lat 50. XX wieku trafia do sierocińca w stanie Kentucky. Pewnego dnia odkrywa w sobie niezwykły talent do gry w szachy, jednocześnie uzależniając się od przepisywanym podopiecznym leków na uspokojenie. Dziewczynę zaczynają dręczyć własne demony, dodatkowo podkręcone przez leki, przez które zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę. Postanawia podbić zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów. Wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z samym mistrzem. W głównej roli Any Taylor-Joy, a u jej boku w roli drugoplanowej zobaczymy Marcina Dorocińskiego. Miniserial liczy siedem odcinków.

Od nowa - 25 października (HBO GO)

Długo wyczekiwany serial HBO, który wielokrotnie był już przekładany. Wszystko wskazuje na to, ze wreszcie doczekamy się premiery tej produkcji, w której występują Nicole Kidman i Hugh Grant. Od nowa opowiada o Grace Sachs, która ma idealne życie. Jest odnoszącą sukcesy terapeutką, ma oddanego męża, a jej syn jest uczniem elitarnej prywatnej szkoły w Nowym Jorku. W pewnym momencie jej świat nieoczekiwanie wywraca się do góry nogami, a ona musi uporać się z nagłą śmiercią bliskiej jej osoby. Znika również jej mąż, który nie był tym, za kogo go uważała. Dodatkowo sprawa staje się publiczna. Teraz musi zbudować swój świat od nowa.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Borat Subsequent Moviefilm - 23 października (Amazon Prime Video)

Film, którego chyba nikt się nie spodziewał. Jeszcze miesiąc temu był zaledwie plotką, która krążyła w sieci. Sacha Baron Cohen powrócił do swojej ikonicznej postaci, aby pokazać absurdy w mentalności prawej strony sceny politycznej w Stanach Zjednoczonych. Produkcja ma uderzyć w Donalda Trumpa, Mike’a Pence’a i reszty osób ze środowiska obecnie urzędującego prezydenta. Zwiastun zapowiada szalony i zwariowany film z poczuciem humoru, do którego poprzednie dzieła Cohena zdążyły nas przyzwyczaić. Jest na co czekać.

GramTV przedstawia:

Na lodzie - 23 października (Apple TV+)

Najnowszy film Sofii Coppoli, reżyserski takich dzieł jak Między słowami, Maria Antonina i Na pokuszenie. Dla słynnej reżyserki jest to pierwsza produkcja od trzech lat, która była przeznaczona do dystrybucji kinowej. Niestety plany pokrzyżowała pandemia i Apple TV+ zdecydował o wykupieniu praw do filmu. Produkcja opowiada o Laurze i Deanie, którzy po miesiącu miodowym zakładają rodzinę w Nowym Jorku. Dean odnosi sukcesy jako biznesmen, a Laura zajmuje się domem, wychowując dwie córki. Kobieta czuje jednak, że niczego w życiu jeszcze nie osiągnęła, chociaż zbliża się do czterdziestki. Marzy o karierze pisarki, szczególnie że jej mąż radzi sobie coraz lepiej. Pewnego razu Laura zaczyna podejrzewać swojego męża o zdradę. Wraz ze swoim ojcem-playboyem wyrusza tropem Deana po Nowym Jorku. W głównych rolach zobaczymy Rashidę Jones i Billa Murraya.

Wyprawa na księżyc - 23 października (Netflix)

Netflix coraz więcej inwestuje w sektor wysokobudżetowych produkcji dla dzieci i młodzieży, które mają rywalizować z kinowymi hitami od Pixara i DreamWorks. Wyprawa na księżyc opowie o zdeterminowanej i bystrej dziewczynce, która ma nieograniczoną pasję do budowania rakiet. Jedną ze swoich konstrukcji chce polecieć na Księżyc i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca naprawdę istnieje. Bierze udział w nieoczekiwanej wyprawie i odkrywa niesamowitą krainę zamieszkaną przez fantastyczne stworzenia.

To: Rozdział 2 - 25 października (HBO GO)

Kontynuacja hitu z 2017 roku. Druga część to idealna propozycja do spędzenia halloweenowej nocy przy czymś nie tylko przerażającym, ale również rozrywkowym. Jeżeli jeszcze nie widzieliście pierwszej części, to idealny czas na podwójny seans. Rozdział 2 rozpoczyna się 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Dorośli już bohaterowie powracają w swoje rodzinne strony, aby pokonać pradawne zło pod postacią zabójczego klauna. Klub Frajerów znów jednoczy siły, aby już nikt więcej nie doznał takich traum, jak oni w dzieciństwie.

Pozostałe warte uwagi premiery

  • Rebeka - 21 października (Netflix)
  • Alienista: Anioł Ciemności (serial) - 22 października (Netflix)
  • Saint Maud - 23 października (kino)
  • Polot - 23 października (kino)
  • Barbarzyńcy (serial) - 23 października (Netflix)
  • Czas na miłość - 23 października (Netflix)
  • Chłopaki z sąsiedztwa - 23 października (Netflix)
  • Bękarty wojny - 23 października (Netflix)
  • Iniemamocni 2 - 24 października (HBO GO)
  • 21 mostów - 25 października (HBO GO)

Pozostałe warte uwagi premiery, Borat, Gambit królowej, To: Rozdział 2. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!