Mafia 4 zabierze nas do fikcyjnego Los Angeles?

Mikołaj Ciesielski
2020/09/28 14:15
0
0

Przedmioty kolekcjonerskie w Mafia: Edycja Ostateczna mogą zdradzać bohatera i miejsce akcji kolejnej odsłony serii.

Mafia: Edycja Ostateczna zadebiutowała na rynku w miniony piątek. Gra zebrała dobre recenzje, a w sieci pojawił się materiał wideo, na którym porównano pierwowzór z 2002 roku z odświeżoną wersją gry przygotowaną przez studio Hangar 13. Natomiast dziś mamy dla Was pewien interesujący szczegół, który powinien zaciekawić wszystkich fanów serii. Niewykluczone, że jedne ze znajdziek dostępnych w grze Mafia: Edycja Ostateczna zdradzają miejsce akcji, a także głównego bohatera kolejnej odsłony Mafii.

Mafia 4 zabierze nas do fikcyjnego Los Angeles?

Mowa tutaj o kartach papierosowych, na których znajdują się postacie znane z serii Mafia. Dwie z nich przedstawiają jednak zupełnie nowych bohaterów. Pierwszym jest Louie Romeo z Los Ondas, które jest odpowiednikiem Los Angeles. Opis znajdujący się na karcie gangstera ujawnia, że Romeo prowadzi swoją działalność na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, gdzie „zarządza związkami zawodowymi, pierze pieniądze i szantażuje szefów studiów filmowych”.

Drugim bohaterem jest niejaki Fredo Clemente. Fani mafijnych opowieści na pewno od razu wyłapią nawiązanie do drugiej części Ojca chrzestnego. Clemente jest szefem toru wyścigowego w Hawanie, a także głównym dostawcą nielegalnie wytwarzanego rumu do Stanów Zjednoczonych.

Bez wątpienia życiorys Romeo wydaje się dużo ciekawszy. Jeśli mielibyśmy wskazywać, który z gangsterów będzie protagonistą kolejnej odsłony serii Mafia, to bez wahania wybralibyśmy przestępcę z Los Ondas. Warto również zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu w kolekcji znajduje się karta Romeo. Został on umieszczony pomiędzy znajdźkami przedstawiającymi bohaterów z drugiej oraz trzeciej odsłony serii Mafia.

Pomiędzy historiami Vito Scaletty i Lincolna Claya znajduje się 17-letnia przerwa. Ta luka, a także umiejscowienie karty Romeo w kolekcji, może wskazywać, że akcja kolejnej odsłony serii Mafia będzie mieć miejsce w latach 1951-1968. Oczywiście, jeśli twórcy zdecydują się na postać Romeo i miasto Los Ondas.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu deweloperzy ze studia Hangar 13 poinformowali, że z chęcią stworzyliby Mafię 4, ale wszystko zależy od tego, jak gracze zareagują na remake pierwszej części, która pierwotnie zadebiutowała na rynku w 2002 roku.

Mafia: Edycja Ostateczna dostępna jest na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!