Interesujące badania – jaki sprzęt posiada najbardziej agresywna grupa graczy?

Wincenty Wawrzyniak
2020/09/07 13:15
0
0

Sprawdzono, jacy gracze cechują się największą agresją oraz jakie gry taką agresję powodują.

Na łamach portalu top10casinos (podajemy za serwisem Game Rant) opublikowano wyniki interesujących badań, za pomocą których uzyskano odpowiedzi na dwa główne pytania: z jakich platform sprzętowych korzystają najbardziej agresywni gracze, a także jakie tytuły takową agresję budzą. Zaczniemy więc od najbardziej kontrowersyjnego stwierdzenia – wychodzi na to, że grupą graczy, którzy najczęściej używają wszelkiego rodzaju wulgaryzmów oraz mają skłonności do gniewu czy innego rodzaju agresji, są posiadacze konsol firmy Microsoft, czyli w tym przypadku Xboksa. Zaraz za nimi w zestawieniu znaleźli się posiadacze PlayStation oraz pecetów, a dopiero potem urządzeń mobilnych. Co ciekawe, najłagodniejszą grupą okazali się użytkownicy Nintendo Switcha.Interesujące badania – jaki sprzęt posiada najbardziej agresywna grupa graczy?

Warto jednak zaznaczyć, że w badaniach wzięło udział około 1000 osób – należy więc podchodzić do całego eksperymentu z odpowiednią dozą ostrożności i nie traktować tego szczególnie poważnie. Co nie zmienia faktu, iż ciekawe okazały się również statystyki związane z grami, które najczęściej powodują u graczy agresję lub zdenerwowanie. Na pierwszym miejscu znalazł się Battlefield. Zaraz za nim mamy Call of Duty: Modern Warfare, a później FIFĘ.

GramTV przedstawia:

Choć pierwsza trójka nie jest szczególnym zaskoczeniem, tak Animal Crossing, które znalazło się na miejscu czwartym, już nie jest tak oczywistą pozycją. Ba, gdy spojrzymy na sam dół tabelki, zobaczymy tam nawet serię The Sims oraz Angry Birds. Podobnie jest z Pokemon GO. Na samym końcu warto zaznaczyć, że częściej złoszczą się mężczyźni.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!