Tom Cruise kontra norwescy marynarze. Aktor wydał prawie 700 tysięcy dolarów na wznowienie zdjęć

Radosław Krajewski
2020/09/02 14:50
0
0

Gwiazda serii Mission: Impossible wynajęła dwa statki, aby dokończyć zdjęcia w Norwegii do siódmej odsłony serii.

Tom Cruise nie znosi kompromisów. Udowodnił to już nie raz, kręcąc swoje filmy, w szczególności te spod szyldu Mission: Impossible. Najnowszy przykład tylko potwierdza tę regułę. Prace na planie siódmej części serii mają ruszyć niebawem, a ekipa przeniosła się do Norwegii, aby nakręcić kilka scen. Aby zapewnić bezpieczeństwo całej ekipie oraz kolegom z planu, Cruise wynajął dwa wycieczkowce od firmy Hurtigurten na okres miesiąca. Statki pomieszczą niecałe 850 osób, które w wyizolowanych warunkach będą mogły przystąpić do dalszych prac nad filmem. Aktor z własnej kieszeni pokrył niebagatelne koszty wydzierżawienia statków, które wyniosły prawie 700 tysięcy dolarów. Wszystko po to, aby Mission: Impossible 7 było gotowe na przyszłoroczną premierę.

Tom Cruise kontra norwescy marynarze. Aktor wydał prawie 700 tysięcy dolarów na wznowienie zdjęć

Nie ma planów, aby statki wystąpiły w filmie i według norweskich tabloidów mają służyć wyłącznie jako tymczasowa siedziba ekipy filmowej. Większy z nich na stałe zadokowany na przystani w Hellesylt będzie funkcjonował jako hotel dla ekipy oraz aktorów. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się informacje, że norweski rząd zwolnił osoby pracujące przy filmie z obowiązkowej kwarantanny, a krajowy Instytut Filmowy zainwestował w produkcję 5,69 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Wydawałoby się, że wszystkie zmierza do szczęśliwego końca, które zostanie zwieńczone nagraniem scen do nowej części Mission: Impossible, ale nic bardziej mylnego. Sprawą wynajęcia statków zajęły się dwa marynarskie związki, które uznały działania filmowców za niezgodne z ustawą imigracyjną. Sprawa trafiła na policję, a przedstawiciele związków zarzucają twórcom, że na pokładzie wycieczkowców pracuje filipińska załoga. Ujawnili oni, że stawki dla pracowników statku są niższe od minimalnego wynagrodzenia dla imigrantów, które wynosi 3,30 dolara za godzinę. Przedstawiciel norweskiego wymiaru sprawiedliwości zapowiedział, że w najbliższych dniach może zostać przeprowadzona kontrola na statkach wynajętych przez Toma Cruise’a. Nie wiadomo, czy wpłynie to na postęp prac na planie filmowym.

Jeżeli twórcy uporają się ze wszystkimi problemami, Mission: Impossible 7 trafi do kin 19 listopada 2021 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!