Netflix pozbywa się kolejnego serialu! Altered Carbon skasowany po drugim sezonie

Radosław Krajewski
2020/08/27 13:05

Platforma streamingowa ogłosiła anulowanie kolejnej oryginalnej produkcji. Tym razem trafiło na Altered Carbon.

Niecały tydzień temu Netflix ogłosił skasowanie dwóch swoich seriali, a teraz podał kolejny tytuł, który nie doczeka się nowych odcinków. Altered Carbon to najnowsza ofiara serwisu streamingowego, która swój żywot zakończyła przedwcześnie. Trzeci sezon serialu nie został oficjalnie zapowiedziany, ale platforma miała ambitne plany na rozwój marki. Poza aktorskim serialem, w tym roku premierę miał film anime Altered Carbon: Resleeved. Pobocznych projektów związanych z serią było więcej, ale bez głównego serialu, raczej nie dojdzie do ich realizacji.

Netflix pozbywa się kolejnego serialu! Altered Carbon skasowany po drugim sezonie

Decyzja o skasowaniu serialu miała zapaść jeszcze w kwietniu i nie była związana z pandemią. Powodem była zbyt niska oglądalność drugiego sezonu, przez co produkcja kolejnych odcinków stała się nieopłacalna. Netflix już wcześniej zapowiedział, że będzie ciął swoje wydatki, kasując nierentowne seriale, a Altered Carbon jest jednym z nich. Fani świata Modyfikowanego węgla muszą więc pogodzić się z decyzją platformy.

GramTV przedstawia:

Altered Carbon to adaptacja klasycznej powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, gdzie nowe technologie przekształciły społeczeństwo: świadomość można zapisać i przechowywać w postaci cyfrowej, a ludzkie ciała stały się wymienne. Śmierć nie oznacza więc końca życia. Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu rządowi. Jego umysł uwięziono w lodzie na długie stulecia. Do życia przywrócił go niewyobrażalnie bogaty Laurens Bancroft, który oferuje mu nową szansę. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie tajemniczego morderstwa samego Bancrofta.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
27/08/2020 17:47

Ja zacząłem oglądać drugi sezon i to jakaś tragedia była. Aktor się nie sprawdził. Wszystko miało jakąś taką gorszą jakość. Klimat się zmienił. Generalnie to już nie było to.

Dałem sobie siana chyba na 3 odcinku. 

Nie dziwie się że wywalili serial. Podobno oglądalność była okropna. 

Kash28
Gramowicz
27/08/2020 15:18

Klimat pierwszego sezonu nie powtarzalny, drugi sezon utrzymany w innym klimacie i niestety ale to aktor grający głównego bohatera nie podołał... Czekałem na 3 sezon... Szkodaaaa damnnnn...

koNraDM4
Gramowicz
27/08/2020 13:18

Szkoda oj szkoda bo rzadko się spotyka seriale, które akcją i rozpierduchą dorównują blockbusterom. Być może niepotrzebnie odchodzili od klimatu pierwszego sezonu, który był według mnie naprawdę dobry.