Netflix kasuje swoje seriale po zaledwie jednym sezonie. Fani nie kryją rozczarowania

Radosław Krajewski
2020/08/22 11:25
1
0

Platforma streamingowa ogłosiła skasowanie dwóch swoich oryginalnych produkcji po emisji zaledwie jednego sezonu.

Gdy prace na planach seriali zostały wstrzymane na kilka miesięcy, branżowi eksperci ostrzegali, że przez opóźnienia wiele produkcji już do nas nie wróci. Studia będą musiały ciąć koszty, aby odbić sobie straty na produkcjach największych hitów. Poszkodowanymi miały okazać się najmniejsze, budżetowe i mało popularne tytuły. Teraz Netflix oficjalnie ogłosił, że kasuje dwa swoje oryginalne seriale, pomimo wcześniejszego zamówienia kolejnych sezonów. Fani The Society i To nie jest OK mają prawo czuć się rozczarowani, bo niezwykle rzadko zdarza się, że produkcja zostaje skasowana, pomimo postępujących prac nad nowymi odcinkami.

Netflix kasuje swoje seriale po zaledwie jednym sezonie. Fani nie kryją rozczarowania

Netflix jako powód kasacji seriali podaje pandemię oraz niepewność wznowienia prac nad tymi tytułami. To pierwszy przypadek, gdzie serie zostają skasowane z powodu koronawirusa i wynikających z tego komplikacji, chociażby z rosnącymi kosztami produkcji. Sympatycy obu tytułów nie kryją swojego rozczarowania decyzją platformy streamingowej. Część z nich zapowiada wystartowanie z petycją, aby uratować seriale.

Serial The Society opowiada o grupie nastolatków, którzy zostają w niewytłumaczalny sposób przeniesieni do miejsca identycznego jak ich rodzinne bogate miasteczko w Nowej Anglii, w którym jednak brakuje ich rodziców. Młodzi bohaterowie próbują odkryć, co się właściwie stało i jak mogą wrócić do domu, lecz by przetrwać, muszą ustanowić zasady i współpracować ze sobą. Serial jest współczesną wersją Władcy much.

GramTV przedstawia:

To nie jest OK powstało na podstawie powieści graficznej autorstwa Charlesa S. Forsmana, twórcy The End of the F***ing World. Serial opowiada o nastolatce, która próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce. Produkcja jest połączeniem historii rodem z X-Menów oraz horroru Carrie Stephena Kinga.

Pierwsza z produkcji zadebiutowała na platformie w maju 2019 roku, druga w lutym tego roku. Oba seriale miały doczekać się kolejnych sezonów, nad którymi prace trwały od dłuższego czasu. Scenariusze do obu produkcji zostały napisane i czekały na rozpoczęcie zdjęć. Dla twórców i obsady The Society i To nie jest OK decyzja Netflixa była szokująca i niespodziewana. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych ogłoszeń kasacji seriali.

Komentarze
1
Kafar
Gramowicz
22/08/2020 12:00

"W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych ogłoszeń kasacji seriali."

A niby skąd taka informacja?