Resident Evil 7 wciąż sprzedaje się świetnie. Capcom podał nowe wyniki

Radosław Krajewski
2020/08/15 08:20
0
0

Capcom udostępnił zaktualizowane wyniki sprzedaży swoich gier. Resident Evil 7 i Monster Hunter: World niekwestionowanymi liderami.

Japoński deweloper co kilka miesięcy chętnie dzieli się wynikami sprzedaży swoich produkcji. Najnowsza aktualizacja danych zdradza sprzedaż najnowszej gry studia, czyli remake’u Resident Evil 3. Produkcja została wydana w kwietniu tego roku i od tego czasu znalazła 2,7 mln nabywców. Wynik ten może robić wrażenie, ale jest dużo niższy od Resident Evil 2, który od stycznia 2019 roku sprzedał się w nakładzie 7,2 mln egzemplarzy. Około 600 tysięcy sztuk rozeszło się między kwietniem a lipcem tego roku. Dużo wzrost sprzedaży zanotował Monster Hunter: World, który w ostatnich czterech miesiącach sprzedał się w 400 tysiącach kopii, dając łącznie rewelacyjne 16,1 mln sprzedanych egzemplarzy od premiery tytułu. Świetne radzi sobie również dodatek o podtytule Iceborn, który września ubiegłego roku został kupiony aż 5,8 mln razy, z czego 600 tysięcy przez ostatnie cztery miesiące.

Resident Evil 7 wciąż sprzedaje się świetnie. Capcom podał nowe wyniki

Resident Evil 7 dzięki wynikowi sprzedaży na poziomie 7,9 mln sztuk, z czego 400 tysięcy sprzedało się od kwietnia do lipca tego roku, znalazł się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier z serii. Do tej pory pozycję lidera zajmowała piąta odsłona cyklu z 7,7 mln sprzedanych kopii, a tuż za nią, z wynikiem o 100 tysięcy gorszym, uplasował się Resident Evil 6. Obu tytułom depcze po piętach remake Resident Evil 2, któremu brakuje już tylko 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy do dogonienia szóstej odsłony serii.

GramTV przedstawia:

Bardzo dobrze wciąż radzą sobie Devil May Cry 5 z 3,7 mln egzemplarzy oraz Street Fighter V z 4,7 mln sztuk, którym przybyło po 200 tysięcy sprzedanych kopii. Znamy również wyniki starszych tytułów w katalogu Capcomu jak Resident Evil 4 z 1,2 mln sprzedanych wersji na PS3 i X360, DmC Devil May Cry Definitive Edition z 1,1 mln oraz Dead Rising z 1,1 na PS4, XBO i PC.

Capcom ma powody do świętowania, a kolejne ich produkcje zapowiadają się na wielkie hity. Tak jak najnowsza odsłona serii Resident Evil, która ma starczyć graczom na dłuższy czas, niż remake trzeciej części.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!