Znamy nazwisko reżyserki Kapitan Marvel 2! Nieoczywisty wybór

Radosław Krajewski
2020/08/06 10:26

Nia DaCosta została reżyserką drugiej części Kapitan Marvel. Jest pierwszą czarnoskórą kobietą, która wyreżyseruje film Marvela.

Portal Deadline dotarł do nieoficjalnych informacji, że Nia DaCosta dołącza do Marvela i wyreżyseruje Kapitan Marvel 2. Studio rozmawiało z wieloma kandydatami, którzy zastąpią Annę Boden i Ryana Flecka na stołku reżyserskim, ale to DaCosta zrobiła na nich największe wrażenie, zdobywając przewagę nad innymi. Marvel i Disney nie komentują doniesień, więc na oficjalne potwierdzenie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Znamy nazwisko reżyserki Kapitan Marvel 2! Nieoczywisty wybór

Nia DaCosta zadebiutowała w 2018 roku filmem Little Woods. Już w październiku będziemy mieli okazję obejrzeć jej kolejną produkcję – horror Candyman. Remake słynnej serii grozy z lat 90. jest tworzony przez Jordana Peele’a. Twórca był zafascynowany DaCostą i powierzył jej wyreżyserowanie własnego filmu. Świeżo upieczona reżyserka Marvela jest pierwszą czarnoskórą kobietą, której studio powierzyło stworzenie superbohaterskiego widowiska.

GramTV przedstawia:

Przed DaCostą ogromne wyzwanie, nie tylko nakręcenia lepszego filmu od poprzedniego, ale również włączenia w serię bohaterów znanych z innych filmów z uniwersum. Według najnowszych plotek w Kapitan Marvel 2 mają pojawić się członkowie grupy Avengers, a sam film ma być tym dla świata Marvela, czym była trzecia część Kapitana Ameryki. Inne niepotwierdzone doniesienia mówią, że historia opowie o inwazji rasy Skrulli na naszą planetę, gdzie będą podszywać się pod wiele znanych osób, w tym superbohaterów.

Scenarzystką filmu jest Megan McDonnell, która ostatnia pracowała nad serialem WandaVision. Brie Larson powróci do tytułowej roli. Premierę Kapitan Marvel 2 wyznaczono na 7 lipca 2022 roku.

Komentarze
2
garfieldgarfield
Gramowicz
06/08/2020 12:26

Co mnie kolor skóry obchodzi!! Co to za dyskryminacja?!!

dariuszp
Gramowicz
06/08/2020 11:38

Ciekawe

W zasadzie nic dużego jeszcze nie zrobiła. Tzn że to będzie jej debiut.