Disney ujawnia wygląd bohaterki nowej animacji. Raya i ostatni smok na pierwszym plakacie

Radosław Krajewski
2020/07/27 09:10

Studio Myszki Miki udostępniło pierwszy plakat swojego nadchodzącego filmu zatytułowanego Raya i ostatni smok.

Najnowsza animacja będzie 59 filmem stworzonym przez Disney Animation. Studio było oszczędne w promocji swojej produkcji, przez co doczekaliśmy się tylko jednego, niezdradzającego zbyt wiele, krótkiego teasera. Na plakacie filmu możemy bliżej przyjrzeć się tytułowej Rayi. Dziewczyna wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć Sisu, ostatniego żyjącego smoka. Obraz będzie silnie inspirowany kulturą Południowo-Wschodniej Azji i łączy w sobie klasyczne animacje Disneya z kinem akcji prosto z Hongkongu. Odzwierciedleniem tych zapowiedzi będzie Lumandra, w której toczy się akcja filmu. Fantastyczne kraina opisywana jest jako stworzony od podstaw obszar zamieszkany przez starożytną cywilizację. Świat wymyślony przez twórców podzielona na pięć zróżnicowanych regionów, które wojowniczka przemierzy w poszukiwaniu legendarnego smoka.

Disney ujawnia wygląd bohaterki nowej animacji. Raya i ostatni smok na pierwszym plakacie

Za reżyserię Rayi i ostatniego smoka odpowiada duet Paul Briggs i Dean Wellins, dla których będzie to filmowy debiut. Briggs wcześniej współpracował z Disneyem przy animacjach, użyczając głosu wielu postaciom. Wellins jest twórcą historii do Księżniczki i Żaby – ostatniego filmu studia stworzonego klasyczną techniką. Scenariusz napisały Kiel Murray i Adele Lim, znana ze współtworzenia skryptu do Bajecznie bogatych Azjatów.

GramTV przedstawia:

Raya i ostatni smok pojawią się w kinach 12 marca 2021 roku. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować już w listopadzie tego roku, ale została przełożona z powodu pandemii. Film jest pierwszą animacją studia od czasu premiery Vaiany z 2016 roku. W przeciwieństwie do tamtego obrazu, Raya i ostatni smok nie będzie musicalem.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
27/07/2020 09:18

Tak wiem. Disney. Polityczna poprawność i podlizywanie się Chinom. Ale jako fan animacji ciekaw jestem co wymyślą. Vaina bardzo fajnie pokazała kultury Pacyfiku a tu będziemy mieli miks kultur Indochińskich.

Jednakże zdziwiony jestem jedną rzeczą - wydawało mi się że będzie to tradycyjna animacja? Przynajmniej to chyba sugerowały zapowiedzi...