Mixer – platforma streamingowa Microsoftu jest już historią

Maria Wawrzyniak
2020/06/22 23:50

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu poinformowali o rezygnacji z rozwijania swojej platformy streamingowej. Co stanie się ze streamerami?

Mam wrażenie, że nikt tak naprawdę nie miał nigdy odwagi powiedzieć tego głośno, ale znaczna większość gamingowej społeczności gdzieś po cichu wiedziała i czekała, aż to się stanie – przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali (podajemy za serwisem Kotaku) za pośrednictwem bloga Xbox Wire o rezygnacji z dalszego wspierania oraz rozwijania platformy streamingowej Mixer. Tym samym dowiedzieliśmy się, że amerykański koncern rozpoczyna zupełnie nowy rozdział, korzystając z usług Facebooka; tam będziemy przez jakiś czas odsyłani przez wszelkie linki czy aplikacje związane z zamykaną platformą streamingową.

Mixer – platforma streamingowa Microsoftu jest już historią

GramTV przedstawia:

Chociaż w oficjalnym oświadczeniu nie padła przyczyna takowej decyzji, tak najprawdopodobniej Mixer nie radziło sobie wystarczająco dobrze, a zainteresowanie platformą nie wzrastało – wszystko wskazuje także na to, iż przejęcie przez platformę największych streamerów z Twitcha, jak chociażby Ninję czy Shrouda, również nic nie dało. Co ciekawe, obaj twórcy internetowi nie zamierzają przenosić się do Facebook Gaming. Zdaniem dziennikarza e-sportowego Richarda Lewisa, zarówno Ninja jak i Shroud odrzucili oferty firmy i na ten moment mają pełną swobodę w kwestii umów z innymi platformami.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!