News

Ninja rezygnuje z Twitcha na rzecz nowej platformy

Maria Wawrzyniak, 02.08.2019 14:30 2

Najpopularniejszy streamer platformy Twitch postanowił zrobić coś, czego nikt się nie spodziewał – porzucić tę platformę na rzecz Mixera, konkurencyjnego serwisu firmy Microsoft.

Ninja, największa dotychczas gwiazda Twitcha, oficjalnie ogłosił, że rezygnuje ze streamowania na tej platformie i przenosi się ekskluzywnie na Mixer. Jest to stosunkowo świeża, konkurencyjna platforma od firmy Microsoft. Nie wiemy, ile pieniędzy gigant przeznaczył na tę inwestycję, ale możemy być pewni, że znacznie więcej, niż myślimy.Źródło: Tubefilter.com

Streamer miał na Twitchu około 14,7 milionów obserwujących, co plasowało go na pierwszym miejscu. Kolejnych dwóch najpopularniejszych twórców miało razem mniejszą liczbę. Ponadto, gracz wyjawił, że w ciągu całego 2018 roku zarobił około 10 milionów dolarów na streamowaniu głównie gry Fortnite. Zresztą, to właśnie z tego zasłynął. Później firma Electronic Arts zapłaciła mu milion dolarów za promowanie swojej produkcji Apex Legends.

https://twitter.com/Ninja/status/1156970023421915136?s=20

Wydaje się, że to dość zaskakujące posunięcie. Zwłaszcza, że wczoraj wystartował nowy sezon we wspomnianym Fortnite. Na powyższym nagraniu Ninja gwarantuje, iż jego przejście na nową platformę niewiele zmieni – “to nadal będę ten sam ja, tylko inna platforma”. 

Mixer jest aktualnie trzecim najpopularniejszym serwisem do streamowania, zaraz za YouTube Gaming Live oraz Twitchem właśnie. Ekskluzywna obecność kogoś takiego, jak Ninja na nowej platformie na pewno pomoże im przejść na wyższy poziom, aczkolwiek trochę pewnie poczekamy, nim te zmiany będą namacalne.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.