Miliony graczy żyją cudzym życiem w The Sims 4. Spory skok popularności gry

LM
2020/06/20 16:25

Czy to promocje? Czy darmowe kopie? A może kwarantanna? EA ma sporą grupę potencjalnych odbiorców dla ewentualnego The Sims 5.

Wygląda na to, że nawet jeśli The Sims 4 przy okazji premiery spotkało się z masą krytyki, to w ciągu kolejnych lat zebrało całkiem spore grono oddanych fanów. Electronic Arts pochwaliło się wynikami gry za miniony kwartał, informując, że w każdym miesiącu po The Sims 4 sięga przeszło 10 milionów graczy. Skąd taka popularność? Powodów może być kilka.

Miliony graczy żyją cudzym życiem w The Sims 4. Spory skok popularności gry

Zacznijmy od tego, iż wydaje się, że zdecydowanie częściej po symulatory życia Maxis sięgają kobiety. Te przy okazji zarządzonej izolacji pozostawały w domu, co zapewne przełożyło się na dodatkowe sesje w The Sims 4. Obok tego Electronic Arts niemal bez przerwy wrzuca zarówno podstawkę gry, jak i dedykowane niej dodatki do swoich kolejnych promocji. Te obejmowały w swoim czasie darmowe kopie na PC Origin i prezenty dla aktywnych abonentów PlayStation Plus. Bezpłatne podstawki z jednoczesnym zalewem kolejnych dodatków, to spora szansa na dodatkową sprzedaż.

GramTV przedstawia:

Cóż, nazbierało się i EA nie tylko może świętować spore zainteresowanie The Sims 4, ale też potencjalnie sporą grupę zainteresowanych grą The Sims 5. Ta ostatnia pojawiła się w jednym z zestawień PlayStation Official Magazine, ale potem nie uświadczyliśmy żadnych nowinek przy okazji tegorocznego EA Play. Dowiedzieliśmy się za to, że The Sims 4 ukaże się na Steam.

Najnowszym dodatkiem do The Sims 4 jest Życie eko – pakiet ukazał się 5 czerwca na PC, PlayStation 4, Xbox One.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!