Znaczna większość graczy je oraz pije podczas grania – wyniki ciekawych badań

Maria Wawrzyniak
2020/05/29 21:10

Najnowsze badania firmy analitycznej Newzoo dowodzą, że aż 80 procent graczy spożywa posiłki oraz pije w trakcie grania. Czy Wy również należycie do tej grupy?

Grupa analityczna Newzoo opublikowała wczoraj wyniki interesujących badań. Ich tematem było jedzenie podczas grania. Okazuje się, że aż 80 procent graczy z Ameryki Północnej, Europy Zachodniej, a także Australii i Oceanii spożywa posiłki oraz pije w trakcie zabawy w grze. Gdy spojrzymy na szczegółowe dane, wychodzi na to, iż w przedziale wiekowym od 21 do 35 lat nieco większa liczba przypadków tyczy się mężczyzn niż kobiet, aczkolwiek różnice nie są wyjątkowo duże. Co ciekawe, ze wszystkich trzech wymienionych regionów, gracze z Europy Zachodniej najrzadziej sięgają po jedzenie oraz picie podczas grania.

A co dokładnie jemy i pijemy w trakcie gry?

Tutaj sytuacja jest podobna w przypadku Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej, gdzie wybór najczęściej pada na słone przekąski oraz napoje bezalkoholowe. Ciekawie wygląda to w przypadku Chin, gdzie po słone przekąski sięga 58 procent graczy, a po słodkie aż 42 procent. Gdy weźmiemy pod uwagę płeć, wychodzi wówczas, że kobiety preferują słone przekąski, a w przypadku mężczyzn sytuacja regularnie się zmienia. Napoje bezalkoholowe są najbardziej popularne wśród graczy płci męskiej w Europie Zachodniej. Ten region charakteryzuje się również najmniejszym procentem, jeśli chodzi o napoje energetyczne – tylko 15 procent graczy w Europie Zachodniej sięga podczas grania po energetyki.
A co z piwem? Cóż. Europa Zachodnia cieszy się tutaj najdłuższym wykresem, bowiem 18 procent graczy z tego regionu decyduje się na piwo podczas grania. W pozostałych regionach mamy do czynienia z 15 procentami. A jak to wygląda u Was? Jecie lub pijecie podczas grania?

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
29/05/2020 22:43

Ja przy kompie praktycznie nigdy. Na turniejach to już inna sprawa :]