Współpraca firmy Sony z Microsoftem coraz bardziej się "pogłębia"

Maria Wawrzyniak
2020/05/20 16:00

Jeden z przedstawicieli Sony, Toru Katsumoto, przyznał, że jego firma zamierza rozwinąć bardzo silne partnerstwo z firmą Microsoft na przestrzeni wielu lat.

Podczas niedawno odbytego spotkania Corporate Strategy Meeting firma Sony nie tylko postanowiła zapewnić wszystkich zniecierpliwionych fanów, że już niedługo doczekamy się prezentacji gier na PlayStation 5, ale również skomentowała swoją relację z innym rynkowym gigantem – Microsoftem. Zgodnie z informacjami, które zostały zawarte we wpisie opublikowanym na łamach serwisu Video Games Chronicle (VGC), wiceprezes wykonawczy Sony, Toru Katsumoto, potwierdził, że japoński koncern pragnie rozwijać bardzo silne partnerstwo z amerykańską korporacją, które nie zakończy się jedynie na krótkiej, przelotnej współpracy, a docelowo ma trwać latami.Współpraca firmy Sony z Microsoftem coraz bardziej się

Już od zeszłego roku omawiamy tę współpracę z firmą Microsoft. Oprócz gier strumieniowych w chmurze [są] jeszcze półprzewodniki, elektronika użytkowa czy rozwiązania zdalne… w tych właśnie dziedzinach kontynuujemy nasze dyskusje. Microsoft Azure dysponuje niesamowitymi technologiami chmury i do tej pory udzielał nam [jasnych] wytłumaczeń. Każda ze stron ma swoje zalety i wydaje mi się, że nasze wzajemne zrozumienie pogłębia się po dyskusjach.

GramTV przedstawia:

Do tego nie zapominajmy, że w maju ubiegłego roku obie firmy zawarły ze sobą strategiczne partnerstwo, którego głównym celem jest przede wszystkim eksploatacja możliwości oferowanych przez Microsoft Azure – to może bowiem poskutkować ulepszeniem wszelkich usług streamingowych zarówno Sony, jak i Microsoftu.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!