News

Stolica USA i wnętrze ludzkiego oka w Minecrafcie w ramach darmowych lekcji edukacyjnych od Microsoftu

Maria Wawrzyniak, 25.03.2020 19:45 0

Z racji zamknięcia większości szkół na świecie, firma Microsoft postanowiła za darmo udostępnić kilka materiałów z edukacyjnej wersji gry Minecraft.

Z powodu epidemii koronawirusa na całym świecie wielu uczniów znalazło się w dość trudnej sytuacji, ponieważ znaczna większość szkół została zamknięta, a standardowe lekcje zostały zastąpione nauczaniem przez internet. W związku z tym firma Microsoft postanowiła udostępnić za darmo wybrane materiały z edukacyjnej wersji gry Minecraft – jak głosi oficjalny wpis na blogu, głównym celem takiego posunięcia jest pomoc nauczycielom oraz rodzicom w dostarczeniu młodszym kreatywnej formy nauki. Wszyscy zainteresowani mogą już pobrać dostępne lekcje do 30 czerwca, wchodząc po prostu na ten adres.

https://twitter.com/Minecraft/status/1242447667638276098?s=20

W ramach akcji możemy na przykład zwiedzić Waszyngton, stolicę Stanów Zjednoczonych, czy wnętrze ludzkiego oka. Prócz tego udostępnione zostały wyróżnione prace społeczności graczy, które pozwalają na przykład poznać tajemnice biologii morskiej. Pomysłów jest dużo, dostępnych materiałów również, dlatego wszyscy nauczyciele (jak i sami uczniowie) mogą znacząco urozmaicić domowe nauczanie. Na koniec przypomnijmy, że Minecraft zadebiutowało w 2011 roku na pecetach i w ciągu kilku lat od premiery trafiło na większość platform sprzętowych.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze