Anthem skończył roczek, ale niewielu chciało zdmuchnąć świeczki

LM
2020/02/24 06:20
5
0

Pierwsza rocznica rynkowego debiutu najnowszej produkcji studia BioWare przeszła bez echa na oficjalnych kanałach medialnych dewelopera i wydawcy. Urodziny Anthem świętowali głównie gracze.

Anthem skończył roczek, ale niewielu chciało zdmuchnąć świeczki

Jeśli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Electronic Arts i BioWare nie dostarczyły Wam wystarczającej liczby argumentów, że w ich oczach gra Anthem jawi się jako całkowita porażka, to oto wisienka na torcie. Chociaż wypadałoby raczej pomyśleć o świeczkach, ale do tego trzeba przede wszystkim tortu. Nie było świeczek, tortu ani żadnych celebracji pierwszej rocznicy od rynkowego debiutu gry Anthem. Zarówno EA, jak i BioWare nie poruszyły tematu na swoich oficjalnych kanałach – w przeciwieństwie do graczy i kilku deweloperów.

Dwa dni temu, czyli w dniu pierwszej rocznicy Anthem o specjalny wpis na Twitterze pokusił się reżyser gry, Jonathan Warner. Twórca postanowił podziękować wszystkim, którzy bawili się na serwerach tytułu i oznajmił, że ostatni rok całkowicie zmienił jego życie. Znamienne było także wspomnienie społeczności, która pozostała przy grze. Ta też dała o sobie znać, publikując rozmaite przemyślenia związane z tytułem na forum reddit, ale rzetelność nakazuje wspomnieć, że tych też nie było zbyt wiele.

Anthem – jeśli wierzyć wypowiedziom byłych pracowników – od początku powstawał w trudach pod czujnym okiem korporacyjnej machiny Electronic Arts. Wydawca ustalił ramy projektu, które nie do końca korespondowały z tymi wytyczonymi przez deweloperów, dodatkowo narzucił technologię i mocno poganiał proces deweloperski. W rezultacie do graczy trafiła gra satysfakcjonująca, ale pełna bolączek, przez które została niemal skreślona na starcie.

Jeszcze w listopadzie dotarły do nas pierwsze wzmianki o planach gruntownego przeprojektowania tytułu, które niedawno znalazły potwierdzenie w oficjalnych komunikatach BioWare’u. Nie wiemy, kiedy Anthem 2.0 pojawi się na serwerach, ale pozostaje mieć nadzieję, że przy okazji drugiej rocznicy EA nie będzie traktować już marki po macoszemu.

Anthem dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One.


GramTV przedstawia:

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
5
leszeq
Gramowicz
25/02/2020 08:30

Może warto byłoby sięgnąć do źródeł zamiast bezmyślnie przeklejać newsy z zagranicznych serwisów? Na stronie Bioware przecież dwa tygodnie temu pojawił się post, który podsumowuje ostatni rok i informuje o tym, że wydarzenia rocznicowe zaczną się z końcem miesiąca. Dziś kończy się sezonowy event zimowy, więc to chyba oczywiste że nie wciskaliby dwóch naraz.

https://blog.bioware.com/2020/02/10/anthem-update-february-10/

We’ll keep the game going with events, store refreshes, and revisiting past seasonal and cataclysm content – starting with our anniversary towards the end of the month. 

wladek616
Gramowicz
24/02/2020 16:07
garfieldgarfield napisał:

Przykro mi to pisać, ale gra szambo!

Akuratnie zgadzam się z Kash28.

Piszesz, że przestrzegasz innych przed zakupem ale nie bardzo Ci to wychodzi bo komentarz "Przykro mi to pisać, ale gra szambo!" dla normalnego gracza będzie oznaczał trolla albo kogoś kto wyrobił sobie opinie po przeczytaniu czegoś w sieci lub powiela to co gdzieś usłyszał... Jeżeli chcesz naprawdę coś komuś odradzić to użyj jakichś kilku argumentów przemawiających za tym...

garfieldgarfield
Gramowicz
24/02/2020 14:53
Kash28 napisał:
garfieldgarfield napisał:

Przykro mi to pisać, ale gra szambo!

Po wnikliwosći twojego komentarza widać że albo nie grałeś tylko oglądałeś streamy albo najzwyklej oczekiwałeś niewiadomo czego. Gra jest fajna. Ja co pewien czas wracam i świetnie się bawię. Gdyby w obecnym stanie wyszła na premierę zapewne by spłynęło znacznie mniej hejtu. Strzela się świetnie, lata się świetnie, aktywności w grupie są spoko. Porównując chyba można najsłuszniej do Destiny... Jedyna różnica to ta że Destiny miało lepszą kampanię. Szkoda że nie ma PvP.

Nie będę wnikliwie się rozpisywać nad grą, która jest po prostu słaba. Grałem 20h i mi wystarczyło! Decyzji swej nie zmienię, a przestrzegam innych przed zakupem.

 
Trwa Wczytywanie