News

Sony oficjalnie potwierdziło, że nie pojawi się na targach E3 2020

Maria Wawrzyniak, 14.01.2020 09:40 11

Plotki stały się rzeczywistością – japoński producent potwierdził, że po raz kolejny będzie nieobecny na targach Electronic Entertainment Expo.

Podczas gdy jeszcze w ubiegłym tygodniu była to jedynie plotka, tak teraz możemy oficjalnie Was poinformować, że firma Sony po raz kolejny na pewno nie pojawi się na targach Electronic Entertainment Expo, szerzej znanych jako E3. Japoński producent wydał oświadczenie serwisowi GamesIndustry.biz, w którym dowiadujemy się, że firma planuje skupić się innych – i przede wszystkim samodzielnie organizowanych – wydarzeniach. Nie znamy jeszcze dokładnych planów, aczkolwiek już teraz możemy być prawie pewni, iż Sony postanowiło postawić na swoje własne imprezy. Zapewniono jednak przy tym, iż producent pojawi się na licznych pomniejszych eventach, gdzie zostaną zaprezentowane głównie gry na PlayStation 4 oraz kolejne informacje na temat PlayStation 5.

Po dokładnej analizie sytuacji Sony Interactive Entertainment (SIE) zdecydowało się nie uczestniczyć w E3 2020. Mamy ogromny szacunek dla ESA jako organizacji, jednak uważamy, że wizja E3 2020 nie jest właściwym miejscem dla tego, na czym planujemy skupić się w bieżącym roku. W 2020 planujemy rozwijać naszą strategię wydarzeń globalnych, uczestnicząc w licznych imprezach konsumenckich na całym świecie. Skupimy się na tym, aby fani poczuli się częścią rodziny PlayStation i mieli swobodny dostęp do swoich ulubionych treści. Mamy świetny zestaw tytułów na PlayStation 4, a razem ze zbliżającą się premierą PlayStation 5 pozostaje z niecierplwiością czekać na kolejny rok świętowania z naszymi fanami. (SIE w rozmowie z GamesIndustry.biz)

E3 to wyjątkowe wydarzenie poświęcone branży gier wideo, prezentujące ludzi, marki oraz innowacje, które na nowo zdefiniują rozrywkę uwielbianą przez miliardy ludzi na całym świecie. E3 2020 będzie ekscytującym, pełnym energii pokazem, na który złożą się zupełnie nowe doświadczenia, partnerzy, przestrzenie wystawowe, aktywacje oraz oprogramowanie, które zapewni rozrywkę zarówno nowym, jak i weteranom. Zainteresowanie wystawców naszymi nowymi aktywnościami przyciąga różne marki, które postrzegają E3 jako kluczową okazję do nawiązania bliskiego kontaktu z fanami gier na całym świecie. (oświadczenie organizatorów E3)

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze