Świetna sprzedaż Resident Evil 2 Remake – odnowione wydanie przebiło już oryginał

LM
2019/12/11 13:25
0
0

Capcom pokazał, jak należy odświeżać klasyki.

Świetna sprzedaż Resident Evil 2 Remake – odnowione wydanie przebiło już oryginałW specjalnej informacji prasowej towarzyszącej wczorajszej oficjalnej zapowiedzi gry Resident Evil 3 (Remake) firma Capcom pochwaliła się wynikiem komercyjnym Resident Evil 2 Remake. Okazuje się, że tytuł powędrował już do ponad 5 milionów graczy z całego świata na wszystkich dedykowanych platformach sprzętowych – PC, PlayStation 4 i Xbox One. Co ciekawe, dzięki temu remake dotarł do szerszego grona odbiorców niż premierowe wydanie pierwowzoru, które od 1998 roku niemal osiągnęło 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Cóż, Capcom wykonał kawał dobrej roboty, więc i wynik nas nie dziwi, jak też zapowiedź odnowionej wersji kolejnej odsłony.

Resident Evil 2 Remake zadebiutowało w styczniu na komputerach osobistych i konsolach, by zaoferować zupełnie nowe spojrzenie na wydaną w 1998 roku grę. Twórcy przygotowali od nowa lokacje, dopasowali mechanizmy rozgrywki do współczesnych standardów, nieco przebudowali konstrukcję linii fabularnej, ale doskonale zachowali wszystkie najlepsze aspekty oryginału. Takie podejście docenili zarówno gracze, jak i recenzenci.

Pozostaje czekać do kwietniowej premiery Resident Evil 3, które zadebiutuje wraz z sieciowym Resident Evil: Resistance na PC, PlayStation 4 i Xbox One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!