Zapowiedziano Gladiux – wciel się w rzymskiego gladiatora na PC i konsolach, także PlayStation 5

LM
2019/12/06 15:05

Gladiux ukaże się w 2020 roku, co oznacza, że może być jednym z tytułów startowych na konsolach dziewiątej generacji Sony.

Jeśli zastanawialiście się, jakie produkcje przyjdzie Wam ograć krótko po premierze konsol PlayStation 5, to być może mamy rzut oka na jedną z nich. Firma Starcaster Games zapowiedziała osadzoną w realiach Starożytnego Rzymu grę akcji Gladiux. Ta według producenta ukaże się w 2020 roku na komputerach osobistych i konsolach, ze szczególnym wskazaniem na nowe urządzenie firmy Sony. Na razie otrzymaliśmy jedynie garść screenów i konkretów, które z pewnością zainteresują miłośników PlayStation Portable.

Zapowiedziano Gladiux – wciel się w rzymskiego gladiatora na PC i konsolach, także PlayStation 5

GramTV przedstawia:

Gladiux, to gra akcji z elementami RPG, która zaoferuje brutalne potyczki z przeciwnikami na arenach. Całość wyewoluowała z prac nad odnowionym wydaniem gry Gladiator Begins w odrębną markę, która nawiązuje do tytułu z 2010 roku, ale wprowadza do zabawy też wiele własnych pomysłów. Twórcy obiecują bardzo duży nacisk na rozbudowane mechaniki rozgrywki i wiele rozdziałów kampanii fabularnej, a także odpowiednie wyważenie modelu zabawy zarówno z myślą o osobach, które mają sporo czasu na granie, jak i tych, które lubują się w krótszych sesjach. Tyle o samej rozgrywce, ale to jeszcze nie wszystko.

Podczas prezentacji gry w Weekly Famitsu twórcy zaznaczyli, że są szczególnie zainteresowani wydaniem gry na konsolach PlayStation 5. Tę deklarację postanowiła nieco doprecyzować redakcja serwisu Gematsu, która w rozmowie z przedstawicielami studia ustaliła, że „są oni otwarci na platformy nowej generacji. A gra powstaje ze wsparciem dla techniki śledzenia promieni, tak, aby umożliwić sobie łatwe wydanie gry także na nowych Xboksach”.

Gladiux zadebiutuje w 2020 roku – dystrybucją w Kraju Kwitnącej Wiśni zajmie się Acquire, czyli twórcy wspomnianego Gladiator Begins; a Starcaster Games wyda grę w reszcie krajów świata. Rzućcie okiem na załączoną do wiadomości galerię.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!