News

Mass Effect 5 jest na bardzo wczesnym etapie produkcji – donosi serwis Kotaku

LM, 16.11.2019 09:06 2

Być może niedawne pytania o oczekiwania fanów względem kolejnego Mass Effect nie były tylko podyktowane obchodami tegorocznego N7 Day.

Czas na porcję interesujących, niepotwierdzonych i zupełnie nieoficjalnych doniesień. Serwis Kotaku utrzymuje, że zgodnie z pozyskanymi przez redakcję informacjami obok kolejnego etapu planu ratowania gry Anthem i wytężonych prac nad Dragon Age 4, studio BioWare w tajemnicy pracuje już nad grą Mass Effect 5. Według Kotaku niewielki zespół deweloperów, któremu przewodzi Mike Gamble, tworzy grę w kanadyjskim Edmonton. Na tym koniec doniesień i chociaż zapewne ani BioWare, ani tym bardziej Electronic Arts w najbliższym czasie nie pokuszą się o związany z nimi komentarz, to niewykluczone, że deweloperzy rozpoczęli już prace nad nową odsłoną serii. Dlaczego?

W sierpniu minionego roku Casey Hudson zapewniał, że BioWare nie zamierza rozstawać się z markami Dragon Age i Mass Effect, a nawet pracuje już nad jej kolejnymi odsłonami. Nie padły wtedy żadne konkrety, ale niedługo później, podczas gali The Game Awards 2018 oficjalnie zapowiedziano Dragon Age IV. Losy projektu, to temat na zupełnie inną okazję, ale ostatecznie deklaracja Hudsona, a raczej jej część, otrzymała odzwierciedlenie w oficjalnych komunikatach EA. Było to znacznie łatwiejsze do zrealizowania, gdyż Dragon Age: Inquisition zostało odebrane znacznie lepiej przez media i graczy, niż Mass Effect: Andromeda. Przy okazji niedawnych obchodów N7 Day BioWare otwarcie pytało, czego gracze oczekują dla kolejnej odsłony i chociaż wydawało się, że jest to jedynie luźna dyskusja, to bardzo możliwe, że twórcy badali w ten sposób grunt pod kolejnego Mass Effecta.

Ostatecznie, jak wiemy, Dragon Age IV nie pojawi się zbyt prędko, a i tak zapewne ukaże się szybciej niż kolejny Mass Effect. Pozostaje mieć nadzieję, że gdy za kilka lat gra zadebiutuje na rynku, to będzie jej znacznie bliżej do uznanej przez fanów Trylogii Mass Effect, niż do Andromedy.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze