Tech

PlayStation 5 będzie korzystać z kartridża z dyskiem SSD? Sony dołączyło zdjęcia do niedawno odkrytego patentu

LM, 14.11.2019 20:36 3

Ewolucja, rewolucja, a może celowe zaniżanie ceny wyjściowej urządzenia, by potem zarobić krocie na zewnętrznych dyskach?

Przed kilkoma dniami przekazaliśmy Wam ciekawe znalezisko serwisu LetsGoDigital, na widok którego fanom handheldów Sony mogło szybciej zabić serce – wniosek patentowy na PlayStation Cartridge. Jak się okazuje, ten został zaktualizowany i wszystko wskazuje, że niestety nie dotyczy on nowej konsolki przenośnej Sony, a zaplanowanego na końcówkę 2020 roku PlayStation 5. Sytuacja, w której wniosek jest aktualizowany, zdarza się bardzo rzadko, więc zapewne japoński gigant aktywnie pracuje nad urządzeniem, którym jest kartridż z dyskiem SSD dla konsoli nowej generacji.

Na załączonych do wniosku zdjęciach możemy zobaczyć kilka nośników SSD o różnych pojemnościach, które będą komunikować się z gniazdem konsoli za pośrednictwem 12 pinów o różnej wielkości styków. Oczywiście warto zastanowić się od razu nad opłacalnością takiego rozwiązania z perspektywy graczy, bo nawet jeśli rozwiązanie pozwoli w łatwy sposób modernizować sprzęt, to niewykluczone, że Sony postanowi nieźle na nim zarobić. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której producent wypuszcza na rynek konsolę PlayStation 5 z nośnikiem SSD o stosunkowo niewielkiej pojemności, co pozwoli na dogodną cenę wyjściową urządzenia, a potem liczy sobie fortunę za dodatkowe dyski i miejsce na gry.

Co o tym sądzicie?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze