Tech

Sony jednak nie postawiło krzyżyka na przenośnych konsolach? Zarejestrowano patent na PlayStation Cartridge

LM, 11.11.2019 14:53 1

Nowa technologia, a może przymiarki do następcy PlayStation Vita?

Ciekawe doniesienia dla wszystkich, którzy niezliczone godziny spędzili przy takich urządzeniach jak PlayStation Portable czy PlayStation Vita. Niezwykle przenikliwa redakcja serwisu LetsGoDigital przed kilkoma miesiącami dokopała się do DevKitów PlayStation 5, a teraz wpadła na nowy trop. W brazylijskim Instituto Nacional da Propriedade Industrial firma Sony Interactive Entertainment, zarejestrowała wniosek patentowy na Sony PlayStation Game Cartridge. Ten został zarejestrowany w czerwcu i to dokładnie przez ten sam oddział, który zabezpieczył patent zestawów deweloperskich. I chociaż w INPI pojawił się w kategorii „Różne”, to w Japonii sklasyfikowano go jako akcesorium do gier. Pozostaje tylko pytanie – do czego będzie to potrzebne?

Szkic kartridża nie wyróżnia się niczym konkretnym, a raczej od razu przywodzi nam na myśl nośniki, które widzieliśmy już niejednokrotnie. Przynajmniej na podstawie obecnie znanych nam informacji możemy nakreślić trzy scenariusze – Sony po cichu dłubie nad konsolą przenośną, zachęcone sukcesem Nintendo Switch; nowe kartridże będą w jakiś sposób wykorzystywane do zabawy na konsoli PlayStation 5; żadna z powyższych nie jest prawidłowa, bo Sony zarejestrowało patent z myślą o jakiejś zabawce, albo gadżecie związanym z PlayStation.

Na tę chwilę odpowiedzi nie uzyskamy i trudno nawet oczekiwać, że ta pojawi się w nadchodzących miesiącach. Jedną z tych opcji będziemy mogli wykluczyć, dopiero gdy Sony zdecyduje się ujawnić konkretne dane techniczne PlayStation 5. Tymczasem dajcie znać, czy Waszym zdaniem rynek powinien otrzymać kolejnego handhelda od PlayStation.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze